„Hanza dienų“ galimybe garsinti savo kraštą pasinaudoja ir mažeikiškiai

Vienoje didžiausių Kauno miesto švenčių – „Hanzos dienose 2019“ bus pristatomas ir Mažeikių rajonas. Nuotrauka iš lietuve.lt tinklalapio

Kauniečiai ir miesto svečiai šį savaitgalį švęs bene svarbiausią Kauno miesto šventę – jo gimtadienį. Kasmet trečiąjį gegužės savaitgalį vykstančios Kauno „Hanzos dienos“ sulaukia didžiulio lankytojų būrio.
Tris dienas vyksiančiame renginyje mūsų rajoną, jo įdomybes šventės lankytojams pristatys Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro atstovės.

Įsikuria Turizmo gatvėje

Kauno „Hanzos dienose“ kasmet įsikuriama Turizmo gatvėje. Joje susiburia įvairių Lietuvos miestų, turizmo informacijos centrų atstovai, paslaugų bei pramogų keliautojams teikėjai.
Į Kauną keliones pamėgusiems žmonėms pristatyti mūsų rajono išvyko Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė ir turizmo vadybininkė Genutė Mažeikaitė.
Laikinojoje sostinėje vykstančiose „Hanzos dienose“ mūsų rajono atstovės dalyvaus trečius metus iš eilės.
„Tai masinis renginys, savo įdomybėmis pritraukiantis daugybę žmonių iš visos Lietuvos. Būtent dėl to mes, Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos nariai, esame nusprendę: tikslinga dalyvauti šiame renginyje, bendrauti su žmonėmis ir vis priminti, kad Lietuvoje yra ne tik Vilnius, Kaunas, Klaipėda ir jų regionai, bet esame ir mes, mažesnieji regionai“, – „Santarvei“ sakė J. Gintalienė.

Kalbės žemaitiškai

Mažeikiškės „Hanzos dienų“ metu Turizmo gatvėje bus drauge su kitais Telšių regiono turizmo informacijos centrų atstovais.
Kadangi 2019-ieji yra Žemaitijos metai, ši tema ir bus vienas pagrindinių mūsų krašto pristatymo akcentų.
Pasak J. Gintalienės, „Hanzos dienų“ organizatoriai labai prašo ir kviečia turizmo specialistus su žmonėmis bendrauti bei apie savo kraštą pasakoti tarmiškai.
„Tai mes su lankytojais ir kalbėsimės žemaitiškai. Įprastai jie mums patvirtina, kad žemaičių tarmė labai gražiai skamba, kad įdomu klausytis“, – šypsojosi pašnekovė.

Rajonas turi ką pasiūlyti

Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai didžiuojasi ir džiaugiasi padidėjusiu Viekšnių vaistinės muziejaus lankytojų skaičiumi. Jie mano, kad šį padidėjimą iš dalies lemia ir nuoseklus Mažeikių rajono garsinimas, informacijos apie jį skleidimas įvairiose turizmo parodose.
Tikimasi, kad lankytojų daugėja ir ateityje daugės ir kituose rajono lankytinuose objektuose.
Apie ką mažeikiškės turizmo specialistės parodose bei tokiuose masiniuose renginiuose kaip Kauno „Hanzos dienos“ pasakoja potencialiems Mažeikių rajono lankytojams?
„Kalbame apie rajone esančius dvarus. Apie turistams siūlomas paslaugas ir pramogas. Skleidžiame žinią, kad Venta dabar yra pritaikyta vandens turistams – įrengtos išsilaipinimo vietos, pastatyti ženklai su nuorodomis į netoli vienos ar kitos sustojimo vietos esančius lankytinus objektus, įrengta keliaujančiųjų atokvėpiui reikalinga infrastruktūra“, – kalbėjo J. Gintalienė.
Be to, kitą savaitgalį bus oficialiai atidaryta atnaujinta Renavo dvaro sodybos oficina. Joje numatyta naujovių turistams.
Pasak J. Gintalienės, Mažeikių rajonas tampa vis draugiškesnis turistams. Atsiranda vis daugiau į turistinius objektus nukreipiančių ženklų, prie objektų statomi informaciniai stendai.
Ir verslas savo ruožtu nesėdi vietoje, stengiasi plėsti siūlomų paslaugų spektrą.

Kova dėl lankytojų dėmesio

Į klausimą, ar yra dalykų, kurių turizmo informacijos centrų darbuotojai gali pasimokyti vieni iš kitų, mažeikiškė J. Gintalienė atsakė: „Su kitų miestų centrų atstovais esame ir kolegos, ir konkurentai. Dalyvaudami bendruose seminaruose dalijamės patirtimi. O kai „pasirodome“ visuomenėje, už žmonių dėmesį kovojame kiekvienas pats už save. Net stovėdami prie bendro staliuko konkuruojame dėl kliento dėmesio“.
O kovoje dėl žmonių dėmesio laimi tie, kas mikliau dirba liežuviu ir per trumpą laiką sugeba kuo įtaigiau, išradingiau pristatyti savo atstovaujamą rajoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*