Kitą savaitę pradėsime gyventi žiemos laiku

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvoje spalio 26-osios naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), bus atšauktas vasaros laikas.

Pagal ES direktyvą

Vasaros laikas nuo 2003-iųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda atgal.
Pernai vasaros laikas buvo atšauktas diena vėliau – spalio 27-ąją.
Vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo sekmadienį trečią valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda į priekį.
Toks Vyriausybės nutarimas buvo priimtas atsižvelgus į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl vasaros laiko susitarimų.

Galios dar iki 2016-ųjų

Pasak Aplinkos ministerijos, daugelis ES šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje. Pirmoji ES direktyva dėl vasaros laiko susitarimų buvo priimta 1980-aisiais. Ji numatė bendrą vasaros laiko taikymo pradžios datą. Pabaigos datą – paskutinį spalio sekmadienį – nustatė 1996-aisiais įsigaliojusi direktyva.
Pastarąjį laikotarpį vadovaujamasi 2001 metais priimtos direktyvos nuostatomis – vasaros laikas įvedamas kovo paskutinį sekmadienį, o atšaukiamas spalio paskutinį sekmadienį.
Lietuvoje sezoninis laikas dar bus taikomas iki 2016-ųjų.

6 Atsakymai į “Kitą savaitę pradėsime gyventi žiemos laiku”

 1. to de. parašė:

  tai ir gyvenk toj savo Vokietojoj. Ko cia reiskiesi? Tavo nuomone niekam neidomi

 2. de. parašė:

  Gyvenu Vokietijoje,tokiu kvailysciu nera! Vokietijoje labai svarbi zmogaus busena ir jo sveikata. Na bet juk cis Lietuva,su eile nesamoniu!

 3. greiciau parašė:

  greičiau ta durnystė pasibaigtų,negi negalima jau dabar sustoti tieš šiuo laiku,jis labai patogus ir kaitalioti nėra reikalo.

 4. Lina parašė:

  Įdomu, kurį laiką (vasaros ar žiemos) paliks kai nuo 2016 m. jo nebesukinės.

 5. Ainis parašė:

  Tai kad paciam matyt su skaiciavimais prastokai, paziurek, kokia diena yra sekantis sekmadienis ir uz keliu savaiciu tai bus?

 6. niekaip nebesuskaičiuoju parašė:

  ar spalio 26 bus jau kita savaitė? Juk dar beveik dvi savaitės iki to. Kažkam su skaičiavimais striuka. O šiaip labai nepatinka tas laikų kaitaliojimas: kai reikia priprasti, visą savaitę būna labai sunku. Tai kažkoks žmogaus gyvenimo ritmo išderinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*