Kitų metų biudžetas galutinai patvirtintas

ELTOS nuotrauka

Ketvirtadienį Seimui grįžus į 2015 m. valstybės ir savivaldybių biudžetų projekto priėmimo stadiją ir perbalsavus dėl gruodžio 4-ąją priimtų pataisų, kitų metų biudžetas galutinai patvirtintas.

Seimo narių sprendimu kultūros darbuotojų atlyginimams, mokinių neformaliajam ugdymui ir žemės ūkio sektoriui skirti beveik 90 mln. litų bus paimti iš Finansų ministerijos (FM) valdomų valstybės skolos aptarnavimo išlaidų ir kitų FM skirtų asignavimų, taip pat padidinus iš akcizų planuojamas pajamas.
Kaip pabrėžė Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Bronius Bradauskas, lėšos iš akcizų surinkimo bus naudojamos neliečiant kelių fondui numatyto finansavimo.
Tai numatančiai BFK patikslintai redakcijai, kuri buvo parengta paskelbus posėdžio pertrauką, neprieštaravo nė vienas Seimo narys, joms pritarė 111 parlamentarų, susilaikė 11 Seimo narių. Visam biudžeto projektui galutiniame balsavime pritarė 79 Seimo nariai, prieš pasisakė 14, susilaikė 34 parlamentarai.
Perbalsuojant dėl biudžeto nauji Seimo narių pasiūlymai biudžetui teikiami nebuvo.
Kaip jau skelbta, biudžetas į Seimą grįžo dėl priėmimo metu įvykusių procedūrinių pažeidimų.
Gruodžio 4 d. vykusio biudžeto priėmimo metu parlamentarai nutarė skirti papildomus beveik 90 mln. litų kultūros darbuotojų atlyginimams, mokinių neformaliajam ugdymui ir žemės ūkio sektoriui, tačiau atitinkamai nesumažino asignavimų kitoms sritims. Lėšų šaltiniai abstrakčiai buvo nurodomi kaip valstybės valdymo išlaidų bei skolos aptarnavimo išlaidų eilutės, konkrečiai neįvardinant, kokia imtimi ir kaip bus keičiami asignavimai tose eilutėse, o tai prieštarauja Seimo statutui ir Biudžeto sandaros įstatymui.
Tuomet 29 Seimo nariai pasirašė kreipimąsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę dėl 2015 metų biudžeto tvirtinimo procedūros Seime metu grubiai pažeistų, jų nuomone, Seimo statute ir Biudžeto sandaros įstatyme įtvirtintų nuostatų, primena ELTA.
Pagal Konstituciją, jeigu valstybės biudžetas laiku nepatvirtinamas, jo išlaidos biudžetinių metų pradžioje kiekvieną mėnesį negali viršyti praėjusių metų valstybės biudžeto 1/12 išlaidų. Tačiau iki šiol šios praktikos taikyti neteko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*