Lietuva neteko filosofo Leonido Donskio

Kultūros ministras ir Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos nariai reiškia užuojautą dėl filosofo Leonido Donskio netekties.

Skaudi žinia

Kultūros ministras Šarūnas Birutis pareiškė užuojautą dėl filosofo Leonido Donskio netekties. „Šiandien netekome Lietuvos šviesuolio, kurio idėjos ir darbai lydėjo mus kiekvieną dieną. Lietuva neteko vieno iškiliausių Lietuvos visuomeninio ir kultūrinio gyvenimo asmenybių. Profesoriaus, filosofo, kultūros kritiko, Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininko, tolerancijos, laisvės idėjų ir pagarbos žmogui skleidėjo Leonido Donskio darbai ir idėjos ilgam išliks visų mūsų atmintyje. Profesoriaus netektis – labai skaudi žinia kultūros, akademinės bendruomenės ir visos Lietuvos žmonėms. Noriu pareikšti nuoširdžią užuojautą profesoriaus artimiesiems, jo kolegoms ir visiems, kurie pažinojo, sėmėsi stiprybės ir įkvėpimo iš profesoriaus“, – reikšdmas užuojautą sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.
„Nuoširdžiai gedime savo Pirmininko Leonido Donskio, Lietuvos ir Pasaulio žmogaus, kuriam buvo įgimta stovėti priekyje“, – rašoma Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narių užuojautoje.

Apie L. Donskį

L. Donskis gimė 1962 m. rugpjūčio 13 d. 1985 m. baigė lietuvių filologiją ir teatro pedagogiką tuometinės Lietuvos konservatorijos Klaipėdos pedagoginiame fakultete. 1987 m. baigė filosofiją Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakultete. 1990 m. VU apgynė disertaciją, 1999 m. Helsinkio universitete apgynė disertaciją, socialinių mokslų daktaras.
Nuo 2002 m. L. Donskis buvo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politologijos katedros profesorius ir Išeivijos studijų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas. 2003–2005 m. – VDU Filosofijos katedros vedėjas.
2004 m. VDU atliko habilitacijos procedūrą. 2005 m. VDU Senatas suteikė profesoriaus pedagoginį vardą.
Nuo 2005 m. – VDU Politikos mokslų ir diplomatijos instituto direktorius, o nuo 2006 m. – Politologijos katedros profesorius.
Nuo 2005 m. – VDU Senato narys.
Nuo 2009 m. buvo Europos Parlamento narys, baigęs kadenciją grįžo į akademinę ir kultūrinę veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

scroll to top