Lietuva paminės Saulės mūšio sukaktį

ELTOS nuotr.

Šiais metais Lietuva minės Saulės mūšio 780 metų sukaktį.

Pergalė atvėrė kelius Lietuvos valstybės įtvirtinimui

Pernai spalio 20 d. Seimas paskelbė 2016 metus Saulės mūšio metais.
Tokiu būdu siekiama Saulės mūšio sukaktį ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį pasitikti su užbaigtais Saulės mūšio vietos, pritaikytos turistinei, pažintinei, kultūrinei ir edukacinei veiklai, įamžinimo darbais.
2016 metais sukanka 780 metų, kai įvyko Saulės mūšis, kuriuo pasiekta pasaulinės istorinės reikšmės pergalė, įrašiusi Lietuvą ir visus baltus į Europos istoriją bei atvėrusi kelius Lietuvos valstybės įtvirtinimui.

Pradėti Saulės mūšio įamžinimo darbai

Parlamentarai atkreipia dėmesį į tai, kad 2000 m. Latvijos ir Lietuvos parlamentai, įvertinę Saulės mūšio reikšmę, rugsėjo 22 dieną – Saulės mūšio pergalės dieną – paskelbė Baltų vienybės diena.
Seimo priimtame nutarime pažymima, kad jau pradėti Saulės mūšio įamžinimo darbai: atlikti Saulės mūšio vietovės Jauniūnuose, Joniškio rajone, archeologiniai tyrinėjimai, parengtas Saulės mūšio įamžinimo projektas, Saulės mūšio įamžinimas buvo įtrauktas į valstybinę Lietuvos tūkstantmečio programą.
Lietuvos istorikų suvažiavimo dalyviai 2013 m. rugsėjo 26-29 dienomis pagrindė Saulės mūšio išskirtinę reikšmę ir pabrėžė, kad Saulės mūšio įamžinimo projekto įgyvendinimas privalo būti užbaigtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*