Metų žmogumi išrinkta Prezidentė D. Grybauskaitė

Dalia GRYBAUSKAITĖ. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečią kartą Metų žmogumi išrinkta Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Per devyniolika pastarųjų metų šį titulą yra pelnę tik Lietuvos vadovai.

Dažniausiai minėta 20 kandidatų

Apklausą, per kurią išrinkti įsimintiniausi žmonės ir įvykiai, lapkričio 18–25 dienomis atliko bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“.
Šį kartą žmonės labai įvertino ir kadenciją baigusį Prezidentą Valdą Adamkų, kuris išleido daug šurmulio sukėlusią atsiminimų knygą. Pernai šis politikas buvo surinkęs tik 1,9 proc. apklausos dalyvių balsų, o šiemet – net 8 procentus.
V. Adamkus lieka Metų žmogaus rinkimų rekordininkas. Jis šį titulą yra pelnęs septynis kartus. Vienu mažiau – šviesaus atminimo buvęs šalies vadovas Algirdas Brazauskas.
Šiais metais tarp 20 dažniausiai minėtų kandidatų į Metų žmogaus titulą buvo rečiau vardijami politikai (prieš metus buvo 14, o dabar – tik 8), o dažniau – krepšininkai, televizijos laidų vedėjai, pramogų verslo atstovai.
Į populiariausiųjų dvidešimtuką išrinkti net keturi krepšinio atstovai – Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, žaidėjai Jonas Valančiūnas, Linas Kleiza ir nacionalinės rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra.

Sukrėtė avarija Fukušimoje

Į svarbiausių Lietuvos įvykių penketuką jau trečius metus patenka niekaip nesibaigianti vadinamosios pedofilijos bylos istorija.
Beveik pusė apklaustų šalies gyventojų nelabai domisi tuo, kas vyksta svetur, todėl negalėjo nurodyti jokio galimo kandidato į pasaulio Metų žmogaus titulą.
Tačiau apklausa parodė, kad daugelį lietuvių sukrėtė pragaištingas žemės drebėjimas ir cunamis Japonijoje bei avarija Fukušimos atominėje elektrinėje.
Šios tragedijos buvo įvardytos kaip svarbiausias pasaulio metų įvykis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*