Mirė aktorius Antanas Šurna

A. Šurna. Piotro Romančiko (ELTA) nuotr.

Eidamas 75-uosius metus mirė legendinis Lietuvos aktorius Antanas Šurna.

Vienas populiariausių

Teatro ir kino aktorius A. Šurna mirė pirmadienį, gegužės 19 d. A. Šurna gimė 1940 m. kovo 27 d. Kaune. 1958–1962 m. studijavo LSSR konservatorijos (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) Teatriniame fakultete.
Baigęs studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, A. Šurna 1963 metais pradėjo dirbti Kauno dramos teatre. Vėliau vaidino Šiaulių dramos ir Jaunimo teatruose, o 1992–1997 metais vadovavo Valstybiniam jaunimo teatrui.
A. Šurna – vienas populiariausių šalies aktorių, kūręs vaidmenis ir televizijos serialuose bei filmuose.
Kine garsus aktorius pradėjo vaidinti 1964 metais. Jį išgarsino tokie vaidmenys kaip „Elzė iš Gilijos“, „Čia mūsų namai“, „Riešutų duona“, „Herkus Mantas“.

Pareiškė užuojautas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą dėl legendinio Lietuvos teatro ir kino aktoriaus mirties.
Pasak Prezidentės, tai buvo ypatingu talentu apdovanotas žmogus, kurio sukurti vaidmenys tapo mūsų kultūros pasididžiavimu.
„Visą gyvenimą sau kėlęs prasmingiausius kūrybinius tikslus ir niekada nenuleidęs profesionalumo kartelės, Lietuvos teatro ir kino istorijoje A. Šurna išliks kaip neeilinė asmenybė ir visų kartų mėgstamas aktorius“, – sakoma šalies vadovės užuojautoje.
Dėl šios netekties Prezidentė pareiškė užuojautą Antano Šurnos šeimai, kolegoms ir visiems jo talento gerbėjams.
„Dėl Lietuvos Don Kichoto, kovotojo su vėjo malūnais, nepaprastai talentingo aktoriaus mirties reiškiu užuojautą šeimai, draugams, artimiesiems, visiems, kurie pažinojo šią kilnią asmenybę. Lietuva neteko šaliai nusipelniusio ir brangaus žmogaus“, – sakoma Premjero užuojautoje.

One Reply to “Mirė aktorius Antanas Šurna”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Nuostabus aktorius,saunus zmogus …Nuosirdi uzuojauta seimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*