Nuo pirmadienio su šylančiais orais atslinks rūkai ir lijundra

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šalčiams artėja pabaiga – iš vakarų prie Lietuvos pagaliau prisiartino šiltesnių orų banga, kuri jau sekmadienį vakare apėmė kraštinius vakarinius rajonus, keldama temperatūrą iki atlydžio, o pirmadienio rytą ir dieną silpnas atlydys laukiamas visoje Lietuvoje, – LRT radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė.

Pasak jos, ši pirmoji šiluma sniego dar turbūt nepajėgs sutirpdyti, tačiau paskui ją ateinančią savaitę atseks stipresnės šilumos bangos. Kai kuriomis dienomis temperatūra kils iki 4–5 laipsnių šilumos. Į Lietuvą daugiausia atkeliaus vėjai ir lietus. Lietus ir galės gerokai aptirpdyti sniegą, kai kur jo gal visai neliks, nes panašus orų charakteris, A. Nagelytės prognozėmis, išliks visą ateinančią savaitę.
Pirmadienis bus pilkas, debesuotas, protarpiais silpnai lynos, kraštiniuose rytiniuose rajonuose gali dar kristi nedidelis atidrėkęs sniegelis. Dienos temperatūra didesnėje šalies dalyje bus apie nulį laipsnių, vakarinėje šalies pusėje –  apie 1–3 laipsnius šilumos.
Dar antradienio nakties pirmoje pusėje bus ramu ir drieksis rūkai. Temperatūra pažemės iki 1–6 laipsnių šalčio, tačiau antroje nakties pusėje jau prisiartins nauja stipresnė šilumos banga, atnešdama lietų. Pažeme oro sluoksniai nespės sušilti, todėl formuosis lijundros, kurios plis į rytus ir sukels apledėjimą beveik visoje Lietuvoje, sakė sinoptikė. Oro temperatūra gali pakilti iki 1–2 laipsnių šilumos, tačiau apledėjimas laikysis ir ištirps tik antradienį dienos pabaigoje. Tad antradienį laukia tikrai labai sudėtingos sąlygos. Dienos pabaigoje oro temperatūra jau turėtų visoje šalyje siekti 1–4 laipsnius šilumos.
Lijundrų pavojus praeis trečiadienį, nes jau ir naktį temperatūra didesnėje šalies dalyje turbūt bus virš nulio laipsnių.
Antroje savaitės pusėje numatomi krituliai, vyraus lietus, atslinks ir truputį sausesnių, ramesnių orų banga. Dar šiek tiek vės, bet ko gero, temperatūra neturėtų kristi žemiau nulio. Dienomis temperatūra gali kilti ir iki 5–6 laipsnių šilumos. Neretai pūs stiproki pietvakarių, vakarų vėjai. Remiantis vidutinės trukmės Europos prognozių centro prognozėmis, atrodo, turėtų įsivyrauti šiltesni orai nei buvo ir iki vasario pradžios turbūt jau temperatūra bus teigiama, sakė sinoptikė A. Nagelytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*