Orai šią savaitę dar pamalonins šiluma

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Iš pietvakarių artėjantis anticiklonas Lietuvai antroje savaitės pusėje dar atneš maloniai šiltų orų, sako sinoptikai.
Pro debesis dažniau pasirodysianti saulė sumažins ir lietaus tikimybę.

Antradienio rytą vakarų ir pietų Lietuvoje eismo sąlygas sunkino rūkas. Matomumas buvo sumažėjęs iki 100 metrų. Likusioje šalies dalyje eismo sąlygos, pasak kelininkų, buvo geros.
Lietuvoje valstybinės reikšmės keliai daugiausiai sausi, vietomis drėgni dėl naktį buvusio lietaus.
Pasak sinoptikų, pirmoje nakties pusėje šiauriniuose šalies rajonuose ir paryčiais pajūryje kai kur palijo, vakariniuose ir pietiniuose rajonuose vietomis susiformavo rūkas. Pūtė nestiprus pietvakarių vėjas, o temperatūra krito iki 6–10, pajūryje kai kur iki 12–14 laipsnių šilumos.
Antradienio diena bus malonesnė nei pirmadienis, LRT radijui sakė sinoptikė Edita Gečaitė. Anot jos, iš pietvakarių priartėjo anticiklonas, kuris ir lems mūsų šalies orus. Bus ne tik debesų, bet ir pragiedrulių, žymesnio lietaus nenumatoma. Įdienojus oras šils iki 15–19 laipsnių šilumos, o labiausiai temperatūra kils pietiniuose rajonuose, kur ir saulė turėtų pasirodyti dažniau.
Trečiadienį šalies orams vis dar įtaką darys anticiklonas, jo pietvakarinė dalis, vyraus nepastoviai debesuoti, be žymesnio lietaus orai. Pūs vidutinio stiprumo pietryčių vėjas. Naktį temperatūra bus panaši – 5–10 laipsnių šilumos, pajūryje – iki 11–13 laipsnių šilumos. Dieną oras šils iki 17–22 laipsnių.
Nuo ketvirtadienio jau danguje atsiras daugiau debesų ir vietomis trumpai palis, sakė sinoptikė. Tačiau ketvirtadienio naktis bus šiltesnė, temperatūra kris iki 9–14 laipsnių šilumos. Dieną vakariniuose rajonuose vietomis trumpai palis ir bus šilčiau – termometrai rodys 19-24 laipsnius šilumos, tik pajūryje bus kiek gaiviau – 16–18 laipsnių šilumos.
Penktadienio dieną taip pat vietomis trumpai palis, naktį ims kai kur formuotis rūkas. Temperatūra nakties metu bus 6–11 laipsnių šilumos, Kuršių nerijoje – iki 13 laipsnių šilumos. Dieną bus vis dar maloniai šilta – 17–22 laipsniai šilumos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*