Palangoje susitiks Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkai

ELTOS nuotrauka

Pirmadienį Palangoje prasidės tris dienas truksiantis NB8 – Šiaurės ir Baltijos valstybių (Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos) parlamentų pirmininkų metinis susitikimas.

Aptars regiono saugumo klausimus

Parlamentų vadovai kalbėsis regionui aktualiomis temomis. Daug dėmesio bus skirta Rytų partnerystės perspektyvoms po 2013 m. lapkričio mėnesį Vilniuje surengto Rytų partnerystės šalių viršūnių susitikimo ir artėjant kitam susitikimui, kuris vyks Latvijos pirmininkavimo ES Tarybai metu (2015 m. pirmąjį pusmetį).
Politikai taip pat aptars naujus iššūkius regiono saugumui Ukrainos įvykių kontekste, Europos Sąjungos fiskalinės ir monetarinės sąjungos, Baltijos jūros ir Arkties regiono strategijų klausimus. Pastaroji tema – efektyvus ES Baltijos jūros regiono strategijos įgyvendinimas ir sustiprintas regioninis bendradarbiavimas buvo viena iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai programos prioritetinių sričių. Pratęsiant pradėtą dialogą siekiama toliau skatinti diskusiją šia tema.

Laukiama šiaurės šalių vadovų

Susitikimo dalyviai ketina kalbėtis ir apie 2015 m. ketvirtąją pasaulio parlamentų pirmininkų konferenciją, kurią numatoma rengti Niujorke; būsimus NB8 parlamentų pirmininkų vizitus į užsienį. Jie tarsis ir dėl kitos NB8 parlamentų pirmininkų konferencijos vietos.
Parlamentų pirmininkų metinį susitikimą įžangos žodžiu pradės Lietuvos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.
Palangoje laukiama Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos parlamentų vadovų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*