Papildomi JAV naikintuvai nusileido Šiauliuose

Papildomi JAV naikintuvai nusileido Šiauliuose. Antano Gedrimo (KAM) - ELTA nuotr.

Ketvirtadienį Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido papildomi šeši JAV karinių oro pajėgų naikintuvai F-15 C Eagle. Jie papildys šiuo metu NATO oro policijos misijoje dalyvaujančius keturis JAV naikintuvus.

Stiprinama misija

Šiais JAV pajėgumais stiprinama NATO oro policijos misija Baltijos šalyse. Kartu Šiauliuose nusileido ir du kuro papildymo ore lėktuvai KC-135, jie atskraidino naikintuvus aptarnausiantį personalą.
Papildomus naikintuvus JAV į Baltijos šalis siunčia reaguojant į susiklosčiusią situaciją regione ir siekdamos pademonstruoti ilgalaikį JAV įsipareigojimą sąjungininkų bei visos Europos saugumui, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Privertė Ukrainos krizė

Kovo 4 dieną vyko Aljanso šalių konsultacijos pagal Šiaurės Atlanto sutarties 4-ąjį straipsnį, kurių metu buvo sutarta tęsti ir stiprinti krizės Ukrainoje poveikio NATO saugumui vertinimą, glaudžiai bendradarbiauti ir konsultuotis.
Atsižvelgiant į NATO sprendimus, kovo 5 dieną JAV gynybos sekretorius Čakas Hagelis paskelbė apie priimtą sprendimą sustiprinti JAV dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse.
JAV naikintuvai dalyvaus ir balandžio pradžioje Baltijos šalyse vyksiančioje NATO karinių oro pajėgumų treniruotėje, kurioje taip pat dalyvaus NATO partnerės Švedija ir Suomija.
Papildomai NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse dislokuojami JAV naikintuvai, kaip ir nuo sausio pradžios misijoje dalyvaujantys JAV orlaiviai, atskrido iš nuolatinės dislokacijos vietos Lakenheatho aviacijos bazėje, Jungtinėje Karalystėje.

9 Atsakymai į “Papildomi JAV naikintuvai nusileido Šiauliuose”

 1. Kas parašė:

  ims ta nafta ir kam ji reikalinga?

 2. Sintija parašė:

  Pritariu Virgui. Kas apsaugos Mazeikiu naftos gamykla nuo rusu puolimo?

 3. Virgas parašė:

  Mažeikiuose irgi reikėtų poros naikintuvų.

 4. Eikit, specialistai parašė:

  F15 yra apskritai vienas geriausiu naikintuvu pasaulyje. Rusiskus MIG deda i pavesi santykiu 106 – 0 (pergales – pralaimejimai). SU27, SU 25 jau panasaus lygio. Traktoristai jus :)

 5. Gintautas, 15 m. parašė:

  Tie lėktuvai panašūs į mano senelio sovietinį vikšrinį traktorių kur po fermą važinėja. Su ragatke ne problema numušti tokį.

 6. Anatolijus parašė:

  Esu matęs rusų lėktuvus. Tai čia tik supuvusio geldos. Didžiulė gėda už jankius.

 7. Simonui parašė:

  Ar tu cia bambi del to, kad iprates visur ir visada but viskuom nepatenkintu ar is tiesu nesusigaudai kas tai yra F15?

 8. pirmam parašė:

  Ne “kledare” esme.Esme ,kad jie Siauliuose.

 9. Simonas parašė:

  Supuvę kledarai – gėda ir žiūrėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video