Patvirtinti galutiniai rinkimų rezultatai

Naujasis prezidentas Gitanas Nausėda pareigas pradės eiti po inauguracijos liepos 12 dieną. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Vyriausioji rinkimų komisija sekmadienį patvirtino galutinius prezidento rinkimų ir rinkimų į Europos Parlamentą rezultatus. Jie rodo, kad už ekonomistą Gitaną Nausėdą antrajame rinkimų ture pasisakė beveik dukart daugiau rinkėjų negu už Seimo narę Ingridą Šimonytę. Naujasis prezidentas pareigas pradės eiti po inauguracijos liepos 12 dieną.

Bus įteiktas pažymėjimas

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, nepriklausomas kandidatas G. Nausėda antrajame rinkimų ture surinko 65,68 proc. rinkimuose dalyvavusiųjų balsų. Už jį balsavo 881,5 tūkst. Lietuvos piliečių. Konservatorių iškelta I. Šimonytė antrajame ture sulaukė 33,04 proc., arba 443 tūkst. 394 rinkėjų palaikymo.
Tokius rinkimų rezultatus vienbalsiai patvirtino 13 Vyriausiosios rinkimų komisijos narių.
G. Nausėdai Respublikos Prezidento pažymėjimas Seime bus įteiktas birželio 7 dieną.
Rinkimų antrajame ture dalyvavo 53,88 proc. rinkėjų – tai beveik 3,5 proc. mažiau nei pirmajame ture gegužės 12-ąją, bet daugiau nei 2014-ųjų metų antrajame ture.

Pasidalijo septyni sąrašai

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino ir gegužės 26 d. vykusių rinkimų į Europos Parlamentą galutinius rezultatus. Nustatyta, kad rinkimuose dalyvavo 53,50 proc. rinkėjų.
Vienuolikos Europos Parlamento mandatų siekė šešiolikos politinių jėgų kandidatai, juos pasidalijo septynios jėgos. Tris atstovus Europos Parlamente turės Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, po du – Lietuvos socialdemokratų partija ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Po vieną mandatą gavo Darbo partija, Liberalų sąjūdis, Aušros Maldeikienės suburtas komitetas bei „Valdemaro Tomaševskio blokas“.

Mandatus gaus vienuolika politikų

VRK vienbalsiai patvirtino ir nusprendė paskelbti išrinktais į Europos Parlamentą vienuolika asmenų: Petrą Auštrevičių (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Viliją Blinkevičiūtę (Lietuvos socialdemokratų partija), Rasą Juknevičienę (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Andrių Kubilių (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), A. Maldeikienę (visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“), Raimondą Šarūną Marčiulionį (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Liudą Mažylį (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Juozą Oleką (Lietuvos socialdemokratų partija), Bronį Ropę (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), V. Tomaševski („Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija) ir Viktor Uspaskich (Darbo partija).
P. Auštrevičius, V. Blinkevičiūtė, B. Ropė, V. Tomaševski ir V. Uspaskich buvo perrinkti dar vienai kadencijai Europos Parlamente.

Keisis Seimo nariai

Europos Parlamento nariais išrinkti ir dabartiniai Lietuvos Respublikos Seimo nariai: A. Kubilius, R. Juknevičienė, J. Olekas ir A. Maldeikienė. Prieš pradėdami eiti pareigas, jie turės atsisakyti nesuderinamų pareigų – Seimo nario mandatų. Jiems išvykus dirbti į Europos Parlamentą, Seime juos turėtų pakeisti kiti politikai.
A. Kubilius, R. Juknevičienė, J. Olekas į Seimą yra išrinkti daugiamandatėje rinkimų apygardoje, todėl juos Seime turėtų pakeisti sekantys sąrašo eilėje esantys kandidatai. O A. Maldeikienė yra išrinkta Vilniuje, Žirmūnų apygardoje, todėl Komisija spręs, ar čia turės būti organizuojami nauji rinkimai į Seimą.
Pirmasis posėdis Europos Parlamente vyks liepos 2 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*