Pradeda veikti elektroninio recepto sistema

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo pirmadienio daugiau kaip 170-tyje medicinos įstaigų gydytojai receptus gyventojams galės išrašyti elektroniniu būdu.

Visos įsidiegs iki 2018 metų kovo

Prie elektroninės receptų išrašymo sistemos jau prijungta per 70 proc. vaistinių visoje Lietuvoje. Planuojama, kad visos gydymo įstaigos ir visos vaistinės e.recepto sistemą bus įsidiegusios iki 2018 metų kovo.
Anot sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, e.recepto sistema palengvins vaistų skyrimą, receptai taps aiškesni ir lengviau įskaitomi, pagal elektroninį receptą išrašytus medikamentus pacientai galės atsiimti dalimis.

Kol kas galima rinktis

Prievolės visus receptus išrašyti tik elektroniniu būdu Sveikatos apsaugos ministerija kol kas nenumato, pacientai ir gydytojai galės rinktis, kokį receptą išrašyti – elektroninį ar popierinį. Valstybinės ligonių kasos pažymi, kad elektroninis ir popierinis receptai yra lygiaverčiai, todėl pagal e.receptą išrašytiems vaistams taikoma tokia pati kaina bei kompensavimo tvarka kaip ir popieriniams receptams.
Pagal e.receptą išrašytus vaistus vaistinėse galima atsiimti pateikus asmens tapatybę įrodantį dokumentą, o prisijungti prie elektroninių receptų sistemos – naudojantis elektroninės bankininkystės priemonėmis arba mobiliu parašu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*