Prasidėjo sraigių rinkimo sezonas

Prasidėjus vynuoginių sraigių rinkimo sezonui Aplinkos apsaugos departamentas primena, kaip elgtis rinkėjams ir supirkėjams, kad nebūtų daromi pažeidimai.

Yra apribojimų

Lietuvoje vynuogines sraiges, kaip nustato jų išteklių naudojimo taisyklės, leidžiama rinkti ir supirkti nuo jų vegetacijos pradžios iki liepos 1 dienos. Tačiau ne visas, o tik ne mažesnio kaip 28 mm kiauto skersmens. Vynuogines sraiges draudžiama rinkti gamtiniuose rezervatuose, zoologiniuose ir botaniniuose-zoologiniuose draustiniuose bei kitose saugomose teritorijose, jeigu tai numato jų veiklą reglamentuojantys teisės aktai.
Prieš superkant privalu sraiges išrūšiuoti supirkimo vietoje. Supirkėjai jas turi išrūšiuoti pagal skersmenį. Po rūšiavimo negali likti daugiau kaip 5 proc. mažesnių sraigių, nei leidžiama.

Būtina informuoti

Aplinkosaugininkai primena, kad apie vynuoginių sraigių supirkimo vietas prieš 5 darbo dienas iki supirkimo pradžios reikia informuoti Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos. Tai galima padaryti el. paštu info@aad.am.lt arba raštu, adresu: Smolensko g. 15, Vilnius.
Asmenys, pažeidę šių Taisyklių reikalavimus, traukiami atsakomybėn Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*