Premjeras dėl B. Vėsaitės skrydžio į Kazachstaną kreipėsi į VTEK

Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė. D. Labučio (ELTA) nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas išsiaiškinti, ar ūkio ministrės Birutės Vėsaitės skrydis į verslo forumą Kazachstane bendrovės „Arvi“ užsakytu lėktuvu nesukėlė viešųjų ir privačių interesų konflikto.


Kilo įtarimų

„Jeigu visa grupė arba visa delegacija kartu su verslu vyksta į forumą ir yra užsakomas skrydis, tai, aš manau, yra visiškai normalu. Bet dabar, kadangi sužinojau tik vakar, kad tas lėktuvas yra nedidelis, kiek žinau, ir dalis pasinaudojo kitu skrydžiu, o jinai pasirinko šitą skrydį, tai vis dėlto šitas klausimas bus išsiaiškintas kreipiantis į VTEK. Aš tokį pavedimą šiandien ryte daviau Vyriausybės kancleriui“, – trečiadienį spaudos konferencijoje žurnalistams situaciją komentavo Premjeras.
ELTA primena, jog trečiadienio rytą A. Butkevičius „Laisvajai bangai“ teigė, kad, jo žiniomis, ministrė B.Vėsaitė su ministerijos pareigūnais aiškinosi, ar jos kelionė nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto, tačiau konflikto esą neįžvelgta. Pasak Premjero, ministrės bilietas į abi puses kainavęs 2700 litų.


Prezidentė negailėjo kritikos

Anot A. Butkevičiaus, B. Vėsaitė ir ją lydintys keli patarėjai į verslo forumą Kazachstane išvyko užsakomuoju reisu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu, kurį užsakė bendrovė „Arvi“. Kita dalis oficialiosios delegacijos, kurioje – 30 įvairių ministerijų pareigūnų ir verslo atstovų, į Kazachstano sostinę Astaną per Kijevą skrido reisiniu lėktuvu.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ūkio ministrės kelionę į Kazachstaną verslo klasės užsakytu lėktuvu pavadino tiesioginiu susisaistymu su verslininkais ir teigė, jog tai kelia abejonių dėl ministrės veiklos skaidrumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*