Prezidentė: terorizmas jau nebeturi sienų ir nė viena valstybė negali likti nuošalyje

Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš išvykdama į Paryžių, kur dalyvaus 70-metį mininčios Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO lyderių forume, pabrėžė, kad turime visi susitelkti ir nauju žvilgsniu pažiūrėti į kovą su terorizmu ir susijungti, nes tai tas iššūkis, kuris turi suvienyti, kadangi atsakas terorizmui turi būti vieningas.

„Be jokios abejonės, Lietuva taip pat pasmerkė terorizmo išpuolius Prancūzijoje, kaip ir visas pasaulis. Mes esame labai esame nustebę ir šokiruoti visi, nes tokių išpuolių Europoje jau seniai nebuvo, ypač tokių kruvinų. Todėl tokie barbariški teroristų nusikaltimai Prancūzijoje, kaip ir Libane, Irake, Sirijoje, yra nusikaltimai prieš visus taikius pasaulio žmones, prieš visus. Turime visi susitelkti ir nauju žvilgsniu pažiūrėti į kovą su terorizmu. Tai liečia visas valstybes, todėl kad terorizmas jau nebeturi sienų ir nė viena valstybė negali likti nuošalyje“, – Lietuvos radijui sakė šalies vadovė.
Prezidentė pabrėžė, kad šis vizitas buvo iš anksto planuotas, ir sutapimas su kruvinais įvykiais Paryžiuje yra labai skausmingas.
„Turėjome lyg ir paminėti UNESCO 70-etį, bet taip sutampa, kad kalbėsime apie viską, ir apie tai, kad UNESCO misija yra ne tik stiprinti pasaulio taiką ir žmonių vienybę per bendradarbiavimą švietimo, mokslo ir kultūros srityse. Tai taip pat mūsų žmonijos paveldo išsaugojimas. O terorizmas būtent į tai ir taiko, kad neliktų nė pėdsako ką sukūrė žmonės iki šiol, tai yra kultūros, paminklų, bet kokio prisiminimo. Šiandien UNESCO, kaip ir Jungtinės Tautos, kaip ir visa tarptautinė visuomenė, turi didžiulę atsakomybę. Konkrečiai UNESCO kelia sau artimiausius uždavinius apginti žurnalistus, ginti žodžio laisvę, užtikrinti jų saugumą, ypač terorizmo propagandos ir terorizmo atakų šviesoje, saugoti žmoniją vienijantį pasaulio istorijos, kultūros paveldą ir didinti švietimą bei jo prieinamumą, nes terorizmas tarpsta būtent ten, kur trūksta išsilavinimo, švietimo. Todėl šie UNESCO tikslai visiškai atitinka dabartines aktualijas“, – sakė Prezidentė.
Lietuvos vadovė taip pat pagerbs Paryžiuje įvykdytų teroro išpuolių aukas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video