R. Juozapavičius atleistas iš VTEK nario pareigų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas slaptu balsavimu pritarė Ryčio Juozapavičiaus atleidimui iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narių pasibaigus kadencijai.

Siūlo buvusią parlamentarę

Už tai balsavo 59, prieš – 4, susilaikė 1 Seimo narys. R. Juozapavičius atleistas iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nario pareigų nuo nutarimo priėmimo.
R. Juozapavičius VTEK nariu buvo paskirtas 2007 m. kovo 22 d.
Antradienį Seimui pateiktas nutarimo projektas, kuriame siūloma buvusią parlamentarę, teisininkę Gražiną Imbrasienę skirti VTEK nare, primena ELTA. Šią kandidatūrą Seimui teikia Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.
G. Imbrasienė iš Seimo tribūnos žadėjo sąžiningai atlikti VTEK narės pareigas, jeigu ji būtų paskirta. „Daugelį metų dirbau valstybinėse institucijose atsakingame darbe, manau, dirbau dorai ir sąžiningai. Jeigu būsiu paskirta VTEK nare, taip pat stengsiuosi dirbti sąžiningai. Tai yra labai svarbi, viena iš korupcijos prevencijos institucijų“, – sakė G. Imbrasienė.
Jos nuomone, VTEK svarbu dirbti ir prevencinį, švietėjišką darbą.

Kadencijos laikas – 5 metai

1996–2000 m. G. Imbrasienė buvo Seimo narė, 2000–2005 metais ji buvo vaiko teisių apsaugos kontrolierė. Vėliau, iki šių metų balandžio 1 d., G. Imbrasienė buvo Specialiųjų tyrimų tarnybos Administravimo valdybos viršininko pavaduotoja.
VTEK sudaro 5 nariai. Po vieną VTEK narį Seimui teikia Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas.
VTEK narys yra valstybės pareigūnas, Seimo skiriamas dirbti nuolatinį darbą VTEK. Šios komisijos nario kadencijos laikas – 5 metai. Tas pats asmuo VTEK nariu gali būti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video