Renkame prezidentą ir atstovus į Europos Parlamentą (papildyta)

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi du daugiausia balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai: Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.
Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.

Du biuleteniai

Priminsime, kad pirmajame rinkimų ture prieš dvi savaites šalies prezidento posto siekė devyni kandidatai. Daugiausia balsų (31,31 proc.) surinko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta I. Šimonytė ir nepriklausomas kandidatas G. Nausėda (30,94 proc.).
Šiandien rinkėjai iki 20 val. turi galimybę pareikšti, ką jie norėtų matyti šalies prezidento poste.
Kitas biuletenis – rinkimų į Europos Parlamentą. Rinkėjui reikia pasirinkti vieną sąrašą iš pateiktų, biuletenio apačioje yra penki langeliai pasirinkto sąrašo kandidatams suteikti pirmumo balsus.
Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų. Rinktis reikia tarp 16-os kandidatų sąrašų. 

Balsavo visą savaitę 

Balsavimai rinkimuose prasidėjo jau pirmadienį ir vyko visą savaitę. Iki penktadienio vakaro buvo galima balsuoti iš anksto Savivaldybės administracijos pastate. Nuo šio trečiadienio iki penktadienio vyko balsavimas specialiuose punktuose. Penktadienį ir šeštadienį vyresni nei 70 metų, neįgalūs bei laikinai nedarbingi rinkėjai galėjo balsuoti namuose.
Antrajame rinkimų ture rajone  iš anksto balsavo panašiai tiek pat rinkėjų kiek ir pirmajame – beveik keturi tūkstančiai, arba apie devynis procentus, šalies mastu dviems procentais daugiau.

Aktyvumas panašus

Vyriausiosios rinkimų komisijos dvyliktos valandos duomenys byloja, kad tuo metu savo valią buvo pareiškę  apie šešiolika procentų rajono rinkėjų, su išankstiniu balsavimu – kas ketvirtas. Panašus aktyvumas buvo ir pirmajame rinkimų ture.
Šalies mastu rinkėjų aktyvumas sekmadienio dieną toks  pat, kaip ir prieš dvi savaites.
Penkioliktos valandomis duomenimis, rinkėjai dar buvo pakankamai aktyvūs, tačiau balsavimo rodikliai šiek tiek mažesni, negu pirmajame ture.  Iš viso savo valią buvo pareiškę 36 proc. rajono rinkėjų, šalyje šis rodiklis dviems procentais didesnis (su išankstiniais balsavimais).
Septynioliktos valandos VRK duomenimis, prie balsadėžių buvo atėję trečdalis rajono rinkėjų, tik procentu mažiau nei šalies vidurkis. Pridėjus išankstinius balsavimo rezultatus, iš viso jau balsavo per 41 proc. rajono ir beveik 45 proc. šalies rinkėjų.  Beje, pirmajame ture tokiu laiku buvo balsavę pustrečio procentų daugiau rajono rinkėjų. 
Aštuntą valandą rinkimų apylinkės užsidarė. VRK duomenimis, iš viso savo valią pareiškė 48,36 proc. rajono ir 53,43 proc. šalies rinkėjų ( be balsavusiųjų užsienyje).    
Priminsime, kad per pirmąjį rinkimų turą pilietinę pareigą atliko beveik 52 proc. rajono ir šiek tiek per 57 proc. šalies rinkėjų.  

Bet kurioje apylinkėje

Mažeikių rajono rinkimų komisija primena, kad ateinant balsuoti būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kuriame yra nuotrauka ir asmens kodas.
Rinkimų dieną balsuoti galima bet kurioje rinkimų apylinkėje visoje Lietuvoje. Atėjus ne į savo rinkimų apylinkę, gali tekti truputį ilgiau palaukti, kol asmuo bus patikrintas sąraše.
Taip pat bet kurioje rinkimų apylinkėje visoje Lietuvoje gali balsuoti ir savo išvykimą deklaravę asmenys, bei tie, kurie yra deklaravę savo registracijos vietą prie savivaldybių.

Bus papildyta.  

 

3 Atsakymai į “Renkame prezidentą ir atstovus į Europos Parlamentą (papildyta)”

  1. B. parašė:

    Ir aš nei džiaugiuosi, nei verkiu. Tik madam ar madmuazelė už praskolintą Lietuvą ir sumažintas senukų bei neįgaliųjų pensijas pagarbos tikrai nenusipelno.

  2. Vijai parašė:

    Tau kiek metu? Tu turbut pamirsai konservu nuopelnus…Nafta, lietuvos kuras parduoti po 1lt. 21% pvm, pensiju nupjovimas, paskola uz kosmines palukanas, duju terminalas nesamoninga kaina…ir t.t. Cia visi konservu nuopelnai. Simonyte kartu veike su konservais. Kur tik prikiso nagus konservai, ten tik zala ir aferos. O tu nori jos prezidente…

  3. Vija parašė:

    Būčiau labai laiminga jei laimėtų Šimonytė. Bet, jei Nausėda-neverksiu. Abu geri, vis ne Skvernelis. Tik va Nausėda nepatiko, kad laižiaką dėjo su savo šunim

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*