Savaitgalį Vilniuje bus švenčiama Europos diena

Lietuvoje Europos diena švenčiama nuo 1996 metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Gegužės 4–6 dienomis sostinėje bus minima Europos diena.

Lietuvoje ši diena tradiciškai pasitinkama teminiais Europos Sąjungos metų renginiais. Šie metai – Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai, todėl į Vinco Kudirkos aikštę ir į Gedimino prospektą pasidalyti patirtimi sukviestos vyresnių žmonių ir jaunimo organizacijos.
Šiaurietiškas ėjimas, Tai Či pratimai, tautodailės ir rankdarbių kūrybinės dirbtuvės – tai tik dalis užsiėmimų, kuriuos galės išbandyti šventės dalyviai.
Per visą Gedimino prospektą nusidrieks mugė, kurioje restoranai pristatys Ispanijos, Vokietijos, Belgijos, Anglijos, Čekijos, Latvijos, Rumunijos, Lenkijos, Vengrijos ir Lietuvos nacionalinius patiekalus ir gėrimus.
V. Kudirkos aikštėje bus galima pasigėrėti spaudos fotografų nuotraukomis, atspindinčiomis šių Europos metų temą.
Specialiai jiems įkurtame informavimo centre senjorai sužinos apie galimybes įsitraukti į savanorystės veiklą. Visi norintieji galės nemokamai išsiųsti atviruką su linkėjimais kolegai ar senam bičiuliui. Žinias apie Europos Sąjungą lankytojai galės pasitikrinti Kauno Trečiojo amžiaus universiteto rengiamoje viktorinoje „Pažink Europą“.
Šeštadienį numatytas koncertas, kuriame Stano su Tarptautiniu choru atliks naują Europos metų himną. Taip pat koncertuos ir šoks senjorų folkloro ansambliai, chorai, svečiai iš Lenkijos ir Turkijos, jaunimo klubai pristatys modernius šokius.
Europos dienos renginius Vilniuje šiemet rengia Europos Parlamento informacijos biuras, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Užsienio reikalų ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.
1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas (Robert Schuman) paskelbė deklaraciją, kurioje išdėstė planą, kaip pasiekti, kad Europoje nekiltų karų ir ji galėtų sėkmingai plėtotis. Ši deklaracija suteikė postūmį Europai vienytis, o jos paskelbimo diena pažymima kaip Europos diena.
Lietuvoje Europos diena švenčiama nuo 1996 metų.

One Reply to “Savaitgalį Vilniuje bus švenčiama Europos diena”

  1. Klausimėlis parašė:

    O kaip švęs mažeikiškiai? Ar bus organizuojama kas nors, išskyrus kokias nors žinių viktorinas mokyklose, nuobodžias sveikinimo kalbas ir kt. blevyzgas, šia proga Mažeikiuose? Bet juk esam užkampis, tai kam mums reikia? Mūsų didžiausios pramogos – TV, prekybos centrai, turgus ir…žolės deginimas pavenčiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*