Šiemet Lietuvoje tikimasi sulaukti daugiau nei 2 mln. turistų

Statistikos duomenimis, kas antras užsienio turistas į Lietuvą atvyksta praleisti laisvalaikio, atostogų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiemet Lietuvoje turėtų apsilankyti daugiau nei 2 mln. turistų, prognozuoja Valstybinis turizmo departamentas.


Dauguma – europiečiai

Jo duomenimis, daugiau nei 90 proc. į Lietuvą atvykstančių turistų yra europiečiai. Valstybinis turizmo departamentas taip pat prognozuoja, jog atvykstamojo turizmo struktūra nesikeis – pagrindinį atvykstamojo turizmo šalių penketuką ir toliau sudarys Baltarusija, Rusija, Lenkija, Vokietija ir Latvija.
„Džiaugiamės, kad šiais metais sparčiai auga turistų iš Norvegijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės skaičius. Taip pat didėja JAV, Japonijos, Kinijos turistų srautai. Stabilizavosi atvykstančių turistų srautai iš Lenkijos. Pagal optimistinę prognozę, šiemet numatomas 8 proc. atvykstamojo turizmo augimas, t. y. turėtume viršyti 2 mln. turistų iš užsienio skaičių“, – įžvalgomis dalijasi Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.


Pajausime pirmininkavimo ES Tarybai įtaką 

Pasak departamento direktorės, liepos mėnesį prasidėsiantis Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai neabejotinai turės teigiamos įtakos konferenciniam turizmui. Ilgalaikis poveikis bendram atvykstamojo turizmo srautų augimui bus jaučiamas dar daugelį metų, nes pirmininkavimo pusmetis gerokai prisidės prie mūsų šalies žinomumo didinimo, įvaizdžio ir prestižo gerinimo pasaulyje.
Statistikos duomenimis, kas antras užsienio turistas į Lietuvą atvyksta praleisti laisvalaikio, atostogų, beveik ketvirtadalis čia tvarko verslo ir profesinius reikalus. 17 proc. atvykstančiųjų Lietuvoje lanko draugus, gimines, o 3 proc. naudojasi SPA ir kitomis sveikatinimo paslaugomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*