VGT siūlo šauktinių kariuomenę palikti visam laikui

ELTOS nuotr.

Valstybės gynimo taryba (VGT) siūlo įtvirtinti nuolatinį šaukimą į privalomą karinę tarnybą.

Daliniai bus užpildyti savanoriais?

VGT taip pat siūlo didinti šaukiamų prievolininkų skaičių – kasmet kviesti ne 3–3,5 tūkst., o 3,5–4 tūkst. šauktinių.
„Tokį šaukimą į nuolatinę privalomą karo tarnybą (siūlome, – ELTA) vykdyti nuolat“, – apie VGT rezultatus žurnalistus informavo Prezidentės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas.
Kariuomenės vado Jono Vytauto Žuko teigimu, šaukiamų asmenų skaičių didinimas, siekiant iki 2021 m. visiškai sukomplektuoti 24 tūkst. karių rezervą, taip pat mišrus kariuomenės komplektavimas leis išlaikyti 30 tūkst. karių aktyvią kariuomenę.
Kariuomenės vadas taip pat pažymėjo, kad šiemet privalomo šaukimo į kariuomenę greičiausiai neprireiks, nes daliniai bus užpildyti savanoriais.
„Aš manau, kad bus daugiau norinčių tarnauti, nei mes galėsime priimti“, – po VGT posėdžio kalbėjo J. V. Žukas.

Vertina skeptiškai

Skeptiškai apie šaukimą po penkerių metų anksčiau kalbėjęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas VGT sprendimą įvertino teigiamai, bet pabrėžė, kad yra savanorystės, o ne privalomo šaukimo šalininkas.
„Nauja principinės kariuomenės struktūra, kurią mes teiksime (…), jau bus atsižvelgianti į šios dienos sprendimus“, – kalbėjo J. Olekas.
VGT taip pat siūlo 2017 m. valstybės biudžete krašto saugumui numatyti ne mažiau kaip 150 mln. eurų. Tokia suma finansavimas krašto apsaugai buvo padidintas ir šiemet.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad, išlaikant esamus gynybos finansavimo tempus, 2 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) ribą gynybai galima pasiekti 2018 m.
Politinės partijos yra priėmusios susitarimą 2 proc. nuo BVP gynybai skirti iki 2020 m.
Praėjusių metų kovą Seimas ypatingos skubos tvarka nusprendė grąžinti 9 mėn. trukmės privalomąją karinę tarnybą penkeriems metams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*