Lietuvos krepšininkų pirmoji pergalė olimpiadoje(0)

Antanas Kavaliauskas (priekyje) atakuoja Nigerijos krepšį. EPA-ELTA nuotr.

Pirmąją pergalę Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre iškovojo Lietuvos rinktinė. Mūsų šalies krepšininkai antrojo turo rungtynėse A grupėje antradienį nugalėjo Nigerijos krepšininkus.

Laimėti visi kėliniai

Lietuvos krepšininkai laimėjo rezultatu 72:53 (14:8, 20:19, 22:13, 16:13).
Po 10 žaidimo minučių lietuviai pirmavo 14:8. Antrajame kėlinyje mūsiškiai ėmė tolti nuo varžovų ir, įpusėjus ketvirčiui, įgijo 18 taškų pranašumą 29:11. Priešininkai atsakė spurtu 8:0 ir sumažino atsilikimą 19:29, o prieš ilgąją pertrauką atsiliko tik septyniais taškais 27:34.
Trečiojo kėlinio pradžioje skirtumas sumažėjo iki penkių taškų 29:34, tačiau Lietuvos krepšininkai laimėjo atkarpą 9:1 ir atitrūko 43:30, o 29-ąją min. padidino savo pranašumą iki 20 taškų. Iki ketvirčio pabaigos Nigerijos komandai pavyko šiek tiek aptirpdyti savo turimą deficitą (40:56).
Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo spurtu 8:1 ir susikrovė 23 taškų pranašumą 64:41 ir nebepaleido žaidimo kontrolės iš savo rankų, iškovodami užtikrintą pergalę.

Ketvirtadienį žais su prancūzais

Trenerio Kęstučio Kemzūros vadovaujamai Lietuvos rinktinei 12 taškų pelnė Darius Songaila, 11 – Linas Kleiza, 10 – Rimantas Kaukėnas, 9 – Šarūnas Jasikevičius (9 rez. perd.), po 7 – Simas Jasaitis ir Paulius Jankūnas, 6 – Antanas Kavaliauskas, po 4 – Martynas Pocius ir Jonas Valančiūnas, 2 – Jonas Mačiulis.
Pirmąją nesėkmę patyrusioje Nigerijos ekipoje po 12 taškų surinko Ikė Diogu (Ike Diogu, 10 atk. kam.) ir Al Farukas Aminu (Al-Farouq Aminu, 11 atk. kam.).
Olimpinių žaidynių atrankos turnyre Venesueloje lietuviai pralaimėjo Nigerijai 80:86.
Lietuvos rinktinė ketvirtadienį 11.00 val. (Lietuvos laiku) žais su Prancūzijos komanda.
Olimpiniame vyrų krepšinio turnyre dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.

Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.