Lietuvos krepšininkų pirmoji pergalė olimpiadoje

Antanas Kavaliauskas (priekyje) atakuoja Nigerijos krepšį. EPA-ELTA nuotr.

Pirmąją pergalę Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre iškovojo Lietuvos rinktinė. Mūsų šalies krepšininkai antrojo turo rungtynėse A grupėje antradienį nugalėjo Nigerijos krepšininkus.

Laimėti visi kėliniai

Lietuvos krepšininkai laimėjo rezultatu 72:53 (14:8, 20:19, 22:13, 16:13).
Po 10 žaidimo minučių lietuviai pirmavo 14:8. Antrajame kėlinyje mūsiškiai ėmė tolti nuo varžovų ir, įpusėjus ketvirčiui, įgijo 18 taškų pranašumą 29:11. Priešininkai atsakė spurtu 8:0 ir sumažino atsilikimą 19:29, o prieš ilgąją pertrauką atsiliko tik septyniais taškais 27:34.
Trečiojo kėlinio pradžioje skirtumas sumažėjo iki penkių taškų 29:34, tačiau Lietuvos krepšininkai laimėjo atkarpą 9:1 ir atitrūko 43:30, o 29-ąją min. padidino savo pranašumą iki 20 taškų. Iki ketvirčio pabaigos Nigerijos komandai pavyko šiek tiek aptirpdyti savo turimą deficitą (40:56).
Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo spurtu 8:1 ir susikrovė 23 taškų pranašumą 64:41 ir nebepaleido žaidimo kontrolės iš savo rankų, iškovodami užtikrintą pergalę.

Ketvirtadienį žais su prancūzais

Trenerio Kęstučio Kemzūros vadovaujamai Lietuvos rinktinei 12 taškų pelnė Darius Songaila, 11 – Linas Kleiza, 10 – Rimantas Kaukėnas, 9 – Šarūnas Jasikevičius (9 rez. perd.), po 7 – Simas Jasaitis ir Paulius Jankūnas, 6 – Antanas Kavaliauskas, po 4 – Martynas Pocius ir Jonas Valančiūnas, 2 – Jonas Mačiulis.
Pirmąją nesėkmę patyrusioje Nigerijos ekipoje po 12 taškų surinko Ikė Diogu (Ike Diogu, 10 atk. kam.) ir Al Farukas Aminu (Al-Farouq Aminu, 11 atk. kam.).
Olimpinių žaidynių atrankos turnyre Venesueloje lietuviai pralaimėjo Nigerijai 80:86.
Lietuvos rinktinė ketvirtadienį 11.00 val. (Lietuvos laiku) žais su Prancūzijos komanda.
Olimpiniame vyrų krepšinio turnyre dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.