Ligoninėje padaugėjo traumuotų žmonių

Ypač daug traumų patyrusių pacientų sulaukta šią savaitę. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių ligoninės traumatologijos skyriaus medikai pastebi, kad šią savaitę ypač padaugėjo traumuotų ligonių. Ne vienos nelaimės priežastimi tapo slidūs šaligatviai ir gatvės.


Iškvietimų dėl žiemos nepadaugėjo 

Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro vyriausioji slaugytoja Sonata Keliotienė teigė, kad žiema kol kas ypač nepakoregavo šios įstaigos medikų  darbo. Pavyzdžiui, praėjusią parą užfiksuoti 46 iškvietimai, iš jų tik vienas pas traumą patyrusį žmogų. Pagalbos šaukėsi daug senyvo ir psichikos sutrikimų turinčių ligonių. 
Medicinos pagalbos centro medikai spėjo, kad paslydusius ir susižeidusius žmones į ligoninę nuveža jų artimieji. Kol kas „greitajai“ dar neteko vykti pas nušalusiuosius.


Kreipiasi daugiau žmonių

Skirtingai nei „greitosios“, Mažeikių ligoninės traumatologijos skyriaus medikai teigia, kad žiema  reikalauja suktis. Skyriaus vedėjas Artūras Šarkevičius pastebėjo, kad ypač daug traumų patyrusių pacientų sulaukta šią savaitę.  
„Padaugėjo kaulų lūžimų, dėl kurių tenka atlikti operacijas, taip pat ir ambulatorinių ligonių“, – patikslino pašnekovas.
Kol kas skyriuje dar yra laisvų vietų. A. Šarkevičius patikino, kad medikai stengiasi kuo anksčiau atlikti operacijas, kad ligonis greičiau galėtų pradėti judėti ir jį būtų galima išleisti namo.
„Visiems pacientams, kuriems reikalinga traumatologų pagalba, ją suteiksime. Galima iš bėdos  paguldyti į kitą skyrių“, – apie galimą lovų stygių samprotavo vedėjas.


Būtina kreiptis į medikus 

Medikai pastebi, jog net ir žiemą traumų būtų mažiau, jei mažiau būtų vartojama alkoholio. Dažna trauma iš pažiūros gali atrodyti labai lengva, bet tai gali būti ir klaidingas įspūdis. Neblaivus žmogus dažnai nejaučia skausmo ir apie griuvimus ar traumas nekalba. Namiškiai į neblaivų šeimos narį taip pat nekreipia dėmesio.  
Galvos traumą patyrusį žmogų medikai pataria atidžiai stebėti. Jei žmogų pradeda pykinti, svaigsta galva, jei tampa mieguistas, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą. Medikai pataria nukentėjusįjį kuo mažiau judinti ir patiems nevežti į gydymo įstaigą, bet kviesti greitąją medicinos pagalbą. Gali būti, kad paslydus ir pargriuvus lūžo dubens kaulai, šonkauliai ar net stuburo slanksteliai.

8 Atsakymai į “Ligoninėje padaugėjo traumuotų žmonių”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Ziema kaip ziema bet keliais pasirupinti butina, bent smelio sugebetu pabarstyti, gi ir taip ziemos nebuvo tai kiek vidko sutaupe. Kodel zmones turi kristi if traumuotis. ,

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Manau,kad Mazeikiu didziojo miesto turgaus savininkai galetu pasirupinti slidzia kelio danga turguje! Tiesiog neimanoma prieiti prie prekystalio nusipirkti prekiu.Viena moteri krito ir susidauze stipriai galva.Mokesti tai ima nuo prekybininku,bet nepasirupina,kad nebutu slidu zmonems .Tai jau ne pirmi metai toks dalykas…

 3. nuomone parašė:

  O aš pasakysiu taip – nebūkit kvaili. Ko Jūs norit? Kad žiemą takai būtų sausi kaip vasarą? Juk tai yra ŽIEMOS metas, kai sninga snaigėm iš dangaus, šąla ledas, takai tampa slidūs. Žinoma, smėlio ant šaligatvių pasigedau ir aš, tačiau nepamirštu, kad tokiu metu reikia būti itin atsargiai ir žiūrėti kaip dedu kojas. Susidaro toks vaizdas, kad Jums reikia kiekvienam pastatyt po žmogų iš biržos, kuris gauna tą varganą pašalpėlę, ir atidirbtų eidamas iš paskos ir grandydamas jums kelią iki darbo ir atgal. Perdaug lepnūs esat. Einu ir aš kiekvieną dieną tais slidžiais takais, prie namų, nei gramo smėlio nesimato, tačiau net minčių neturiu reikšti nepasitenkinimą, nes tai jau būtų juokinga. Hm, pavasarį padaugės lietaus, tada turbūt norėsit, kad kas nors skėti virš galvos nešiotų….

 4. jotner parašė:

  lopas tu,o ne lolas.tokie kaip tu ir moka už orą.Kadangi tokių dauguma,tai ir rūrina kas netingi-“saurida”,šiukšlės,šalti radiatoriai ir t.t.tipiškas avinų bandos atstovas.

 5. lolas parašė:

  Bananrespublic, tau kelias atviras į visas puses, niekas tavęs čia nelaiko. Ech, visada gali pasisiūlyti pastatyti DIDESNĘ eglę. Rita, Druskininkai geras miestas gyventi, taip kad sėkmės keliantis ten.

 6. Rita parašė:

  Prieš keletą dienų buvom su šeima Druskininkuose. Pervažiavom visą Lietuvą – tik Mažeikiuose gatvės, šaligatviai nevalyti. Visiškas bardakas. Ir niekas nesikeis kol tie senienos dešimtmečiais vadovaus Mažeikiams…

 7. Ech parašė:

  Liaupsinkit dar savo valdzią, pastatė nykštukinę eglę, džizugiasi bent tokią gavę, o bedarbiai pašalpas gaudami dar labiau džiaugiasi, nes neįkinko į šaligatvių nuvalymą…

 8. Bananrespublic parašė:

  Savivaldybės paršai-apsileidėliai korumpuoti vagys.Šikinykams,treniruokliams randa lėšų,nes per tarpininkus patiems nubyra į kišenę.Gatvėms,šaligatviams,barstyti “nebelieka”, nes smėlio ar to supisto druskos tirpalo pavogus nėra kur dėti.Tik įdomu,kur dingsta kelių mokesčių surinkti pinigai?Jei pasnigs rimčiau,ragai daug kam bus-avarijos,griuvimai ir t.t. Civilizuotose šalyse traumuoti žmonės šimtatūkstantines sumas prisiteisia.Tik ne mūsų komunistais smirdinčioje bananų respublikoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video