Lipantiesiems ant ledo – aplinkosaugininkų įspėjimai

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Ilgosios šventės ir prognozuojamas šaltis žvejus mėgėjus vėl gali suvilioti lipti ant ledo. Aplinkosaugininkai primena, kad pirmiausia būtina įsitikinti, ar tai saugu, be to, nepamiršti žvejybos taisyklių reikalavimų.

Žvejus atbaido plonas ledas

Per pirmąją gruodžio savaitę Šiaulių regiono departamento aplinkosaugininkai patikrino daugiau kaip trisdešimt vandens telkinių ir surašė per dvidešimt protokolų žvejams, kurie nepaisė mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių. Pagrindiniai užfiksuoti pažeidimai – smaigų bei leidimų mėgėjiškai žūklei neturėjimas.
„Nors ir buvo planuota aplankyti poledinės žūklės vietas Plinkšėse ir kituose rajono vandens telkiniuose, atšilus orams, to padaryti nepavyko – ledas toks plonas, kad ant jo nerizikuoja lipti net ir patys aistringiausi žvejai mėgėjai“, – sakė Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Martynas Kairys.
Tačiau sinoptikams prognozuojant orų atšalimą, vėl gali susidaryti pakankamo storio ledas, tad tikėtina, kad žvejai patrauks vandens telkinių link. Aplinkosaugininkai primena, kad žvejybos metu vienas žvejys gali turėti tik keturis žvejybos įrankius, ant kurių būtų šeši kabliukai. Jei patikrinus pasirodytų, kad žvejys turi dvigubai daugiau įrankių nei leidžiama, jis bus baudžiamas itin griežtai – bauda nuo 400 iki 1000 litų su priemonių konfiskavimu.

Prasidės draudimai

Aplinkosaugininkai taip pat primena, kad nuo gruodžio penkioliktosios iki sausio penkioliktosios draudžiama vėgėlių žvejyba, o nuo sausio pirmosios draudžiama žvejyba gyva žuvele.
Šiuo metu lydekas žvejoti dar galima, tik viena būtina sąlyga – pagauta lydeka negali būti trumpesnė kaip 45 centimetrų, mažesnę reikia iš karto paleisti atgal į vandenį. Nuo vasario pirmosios prasideda lydekų nerštas, tad nuo tos datos iki balandžio dvidešimtosios draudžiama žvejoti lydekas.
Nusižengusiesiems taisyklėms gresia ne tik administracinės baudos (nuo 200 iki 700 litų), bet ir už kiekvieną sugautą žuvį tektų sumokėti gamtai padarytą žalą. Viena vėgėlė ir lydeka įvertintos po penkis šimtus litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto