Maestro žvaigždė Mažeikiuose neužgeso

Profesorius Saulius Sondeckis. 2008 metai. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Šeštadienį Lietuva atsisveikins su iškiliu savo sūnumi – ilgamečiu Lietuvos kamerinio orkestro vadovu, smuikininku, pasaulyje pripažintu dirigentu, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu profesoriumi Sauliumi Sondeckiu.
Šis garbingas žmogus daug nusipelnė ir mūsų kraštui. 2004 metais prof. S. Sondeckiui suteiktas Mažeikių rajono garbės piliečio vardas.
Mažeikiškiai nebespėjo maestro atsidėkoti už tai, kad beveik dešimtį metų jis buvo Tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai“ meno vadovas ir rūpinosi, kad šis festivalis visada būtų aukšto meninio lygio.
Bendravę su prof. S. Sondeckiu mažeikiškiai apie jį kalba kaip apie nuostabų, šiltą, didelės erudicijos žmogų ir neeilinę asmenybę.

Už maestro – šv. Mišios

Mažeikiškių padėkos ir atsisveikinimo vakaras su prof. S. Sondeckiu – ketvirtadienį Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje vykusios šv. Mišios. Jas aukojęs kanauninkas Zenonas Degutis išvedė paralelę tarp Šventojo Rašto ir maestro, kuris visą gyvenimą nešė savo darbo, veiklos kryžių ir tarnavo žmonėms, gyvenimo.
Šv. Mišių metu giedojo Kultūros centro mišrus choras „Draugystė“, o po jų surengtas nedidelis, bet šiltas ir nuoširdus koncertas.

Apie prof. Sauliaus Sondeckio santykį su Mažeikiais ir mažeikiškiais plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

One Reply to “Maestro žvaigždė Mažeikiuose neužgeso”

  1. Apolinarija parašė:

    Tegu jam būna lengva Ukrinų žemelė. Gal aš klystu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*