Marijos Pečkauskaitės premija – sediškei G.Vainutienei

Asmeninio albumo nuotr.

Vertinimo komisija rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijai gauti nusprendė Savivaldybės tarybai siūlyti Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokytojos metodininkės, Sedos kultūros centro kultūrinių renginių organizatorės, vaikų folkloro ansamblių „Rėmoliokaa“ ir „Cyroliokaa“ vadovės Gražinos Vainutienės kandidatūrą. Šiais metais komisijai svarstyti buvo pateiktos keturios kandidatūros.

Keturi kandidatai

Be pasiūlytos nominantės G. Vainutienės, į Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premiją pretendavo Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktorė Rima Širvinskienė, Savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Irena Atkočaitienė bei Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių kuopos vadas, bendrovės „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis.
Komisijos pirmininkės rajono Savivaldybės mero pavaduotojos Sigutės Bernotienės teigimu, visos keturios asmenybės – iškilios, daug nuveikusios visuomenės labui. Vicemerė pasiūlė P. Trakinio kandidatūrą atidėti ir pasiūlyti jį kitais metais paskelbti Mažeikių rajono Garbės piliečiu. R. Širvinskienė Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos laureatė buvo 2004 metais, o I. Atkočaitienės veikla susijusi su jos tiesioginiu darbu.
Už G. Vainutienę iš septynių komisijos narių balsavo šeši.

Propaguoja etnokultūrą

Kandidatė į Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premiją G. Vainutienė daug metų puoselėja ir skleidžia etnokultūrą, folkloru sugeba sudominti jaunimą, ji nuoširdžiai ir pasiaukojamai dirba su keliais etnografiniais kolektyvais, daug dėmesio skiria Sedos apylinkių senosioms dainoms ir šokiams – juos renka ir puoselėja.
Šią kandidatūrą premijai gauti pasiūlė Sedos seniūnija, vietos bendruomenė, kultūros centras bei Vytauto Mačernio gimnazija.
Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija yra 869 eurai, ji skiriama už rašytojos atminimo puoselėjimą, labdaringą, kultūrinę ir švietėjišką veiklą. Ši premija – aštuonioliktoji,  praėjusiais metais ji atiteko ilgamečiam Viekšnių bibliotekininkui, kraštotyrininkui Bronislovui Keriui. Pirmoji premija įteikta 1997 metais Filomenai Juodikienei, buvusiai lietuvių kalbos mokytojai, ilgus metus dirbusiai Židikų Šatrijos Raganos muziejuje.

10 Atsakymų į “Marijos Pečkauskaitės premija – sediškei G.Vainutienei”

 1. Pagalvokime parašė:

  Perskaiciau. zinute ir amo netekau…….Labai si grazi ir kilni ideja tapo nuvalkiota. Traukiam tuos nominantus is bet kur…..Juk ponía uz atlyginima dirba ir mokytoja ir kulturos darbuotoja. Pastaruju metu nominantai tikiu, nera lankesi nei rasytojos koplycioje, nei Zidiku muziejuje, o ka besakyti apie rengini rasytojos Marijos Peckauskaites garbei…. Toks jausmas……e geras zmogus, tai ir duokim ….ar gaila, kaip koki 13-ta atlyginima uz stropu darba. O dar keistenybe, kad nominantas jau is anksto numatytas…….tai kam zaidziate, garbus ponai, demokratija……

 2. Ona parašė:

  Perskaičiau sakinį ( o I. Atkočaitienės veikla susijusi su jos tiesioginiu darbu.), bet nominantės veikla taip pat jos tiesioginis darbas. Kuo jos abi skiriasi?
  jei jau nebėra tikrų kandidatų, tokių kaip buvo Mokytoja F.Juodikienė, tai gal ir tų premijų nebereikia skirti. Manau, kad ir Židikų seniūnijoje yra ne blogesnių kandidatų, bet jų nepastebi, pvz. J. ir K. Šiauliai.

 3. nuomonė parašė:

  Manau, kad išsigimė šitos garbingos premijos skirstymo kriterijai. Žinoma, kokia komisija, tokie ir laimėtojai. Siūlau šiemet niekam neskirti premijos.

 4. Kitokia nuomonė parašė:

  Visi gudrūs kritikuoti. Mielos ponios, o pačios ar pasiūlėte Jūsų manymu tinkantį kandidatą? Kad ir J. ir K. Šiaulius? Pritariu, puikūs žmonės, geri specialistai. Bet turbūt nepasiūlėte, nes rekomendacijos nesugebate parašyti. Va kur bėda. Jums tik 24 valandas žiūrėti ir viskuo piktintis!!!
  Beje, įdomu būtų sužinoti, kas čia iš anksto numatė kandidatą? Ir dar. Pasidomėkite, kiek kultūros darbuotojai gauna už viršvalandžius. Manote, kad užtenka tik atidirbti tik tas valandas, už kurias gaunamas menkas atlyginimas? Manote, kad kiekvienas mokytojas ar kultūros darbuotojas gali šitiek vaikų sudominti etnokultūrine veikla? Kai nemaža dalis mokytojų leidžia laisvalaikį su šeima, poilsiauja, Gražina dirba su vaikais.
  Ir dar. Ne ji pati gi prašė premijos. Ši kukli moteris tyliai dirba didelius ir gerus darbus, be savireklamos, be noro pasipelnyti ar būti labai garsia. Puiku, kad atsiranda žmonių, kurie tokius perliukus pastebi ir sugeba pasiūlyti juos įvairioms premijoms bei kitokiems apdovanojimams.

 5. Julija parašė:

  Kritikavimas ir visko neigimas yra pats lengviausias darbas, parodantis žmogaus savanaudiškumo pradą. Aišku, kad kiekvienam savas “kiemas” ir savi “marškiniai” mieliausi, o kam tada žiūrėti šiek tiek plačiau ar globaliau, Manau, kad tokiais neigimo komentarais pirmiausia parodoma nepagarba kompetetingai komisijai, kuri atlieka savo darbą ne pirmus metus. Ši premija skiriama ne paskutinį kartą. Tie, kurie jos nusipelnys ir bus verti, tikrai neliks nepastebėti…

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Norėčiau paklausti visažinančios pirmosios komentatorės, ar žino, už kokius nuopelnus skiriama ši premija? Tam reikėtų atlikti elementarų ir paprastą darbelį, tiesiog paimti ir perskaityti premijos skyrimo nuostatus. Tikiuosi, kad tą artimiausiu metu ir padarysite ir ko gero pati sau galėsite atsakyti į labai daug iškilusių klausimų.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Geras komisijos sprendimas ir nėra čia ko kaltinti nei komisijos nei laureatės. Dažnai išrenkami garsiai šaukiantys, tačiau nedaug ką gero padarantys. O štai nedaugeliui žinoma, tačiau darbšti, entuziastinga, pasiaukojamai dirbanti folkloristė. Puiku. Visada atsiranda tokių, kurie patys būdami visiškai neveiklūs, kritikuoja kitų darbą, lyg būtų didžiausi ekspertai, Tačiau šunys loja, o karavanas eina…

 8. ooooo parašė:

  Kodėl Židikų garsiojoje gimnazijoje užmiršta buvusi mokytoja Br. Kietelyte, kuri tais okupacijos metais nebijodavo aplankyti ir sutvarkyti rašytojos kapą, labai daug dirbo, kad mokyklai būtų grąžintas rašytojos vardas, nors kai kurios nominantės pasiūlomos (o gal ir pasisiūlo) po keletą kartų?

 9. to ooooo parašė:

  Tai kodėl nesiūlote B. Kietelytės? Tikiu, kad ji verta premijos. Siūlykite, rašykite kitais metais rekomendaciją, paraginkite ir kitus rašyti ir siūlyti. Komentarų skiltyje pasiūlyti neužtenka.

 10. Anonimas parašė:

  Išskirtinė moteris, atsiduodanti savo darbui iš visos širdies. Verta šios nominacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*