Mažam išlikti šiandien sudėtinga

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Iki Seimo rinkimų likus metams Lietuvos pramonininkų konfederacija (toliau – LPK) politinėms partijoms pateikė sąrašą – jame surašyti pakeitimai, kuriuos būtina įgyvendinti, siekiant didinti šalies verslo konkurencingumą.
Sparčiai mažėjantis gyventojų skaičius, prastos sąlygos verslui augti ir plėstis, sudėtingas užsienio investicijų pritraukimas – tai tik dalis problemų, kurias valdžios prašoma spręsti.
Apie svarbiausias problemas kalbėta praėjusią savaitę Mažeikiuose vykusiame verslo forume.
Vienas iš forumo dalyvių – LPK prezidentas Robertas Dargis – su „Santarve“ pasidalijo įžvalgomis apie regioninio verslo ateitį.

Daugiausia – paslaugos ir prekyba

Valstybinė mokesčių inspekcija skelbia duomenis apie Lietuvos savivaldybėse veikiančias įmones –  kiek per metus jų įregistruojama, išregistruojama, apie jų vykdomas veiklas.
Paanalizavus apžvalgose pateikiamus skaičius, matyti tendencija: Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje kasmet įmonių įsteigiama daugiau nei išregistruojama. Kita vertus, nors naujai įkuriamų įmonių skaičius stabilus, jis nėra didelis.
Pavyzdžiui, 2014-ųjų sausio 1 dieną rajone veikė 1317 įmonių, iki rugsėjo 30 dienos buvo įregistruotos 104 naujos įmonės. Per tą patį laikotarpį 66 išregistruotos, tad rugsėjo 30-ąją rajone veiklą vykdė 1355 įmonės. 2015-ųjų sausio 1-ąją Mažeikių rajone veiklą vykdė 1366 verslo subjektai. Per pirmuosius devynis metų mėnesius naujų įmonių įregistruota 110, išregistruotos 69 ir rugsėjo 30-ąją veikė 1407 vadinamosios PVM mokėtojos. Tarp jų – 681 uždaroji akcinė bendrovė, 559 individualios įmonės ir 31 mažoji bendrija.
Pagal vykdomas veiklas rajone dominuoja paslaugų ir prekybos įmonės: besiverčiančios krovininiu kelių transportu, gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba, variklinių transporto priemonių technine priežiūra bei remontu, mažmenine ir didmenine prekyba.

Įžvelgia neišnaudojamą potencialą

Pramonininkų konfederacijos prezidentas R. Dargis „Santarvei“ sakė, jog mažiesiems šalies regionams, kuriems pritraukti užsienio investicijų būtina, tačiau itin sudėtinga, svarbu žinoti savo stipriąsias puses.
„Ta informacija yra tikslinga norint pradėti veikti, nes šiaip pasakymas „Mums reikia investicijų“ nieko nereiškia. Reikia konkrečių dalykų, „taikinių“ – ką jūs kviečiate ir ką galite pasiūlyti. Mažeikiai – technologinis miestas su buvusiomis gamyklomis ir žmonėmis, potencialiais darbuotojais, išmanančiais apie mechaniką, chemiją, metalus ir panašiai“, – sakė pašnekovas.
Svečias išsakė nuomonę, jog šiandieniniame globaliame pasaulyje „mažam“ – mažai šaliai, mažiems verslams su nedideliu konkurencingumu –  išlikti sudėtinga.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Mažam išlikti šiandien sudėtinga”

  1. apas parašė:

    Koks čia Žemaitijos gatvės remontas,jeigu prikrautas kvailų šviesaforų.Ateini į Žemaitijos-Ventos sąngryžą ir lauki kol šviesaforai užgesins lemputes tiesaus važiavimo,posūkių į kairę lr įjungs pėstiesiems „žaliukę“ net į visas keturias puses kartu ir jeigu esi bėgikas ,gali bėgti ratu apie centrinį tašką,bet ne ilgai.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Kas išardė geležinkelio bėgius,tas dabar tegul atstato.Pas mus juk kaltų kaip visada nėra.Būkit geri,tik balsuokit už valdančiuosius paskui-špygą taukuotą.Kurmaičių gyventojus jau rekėtuoja,kad mokėtume už valstybinio kelio,Mažeikių gatvės, asfaltavimo darbus.Tai greitai rinks mokestį ir už Žemaitijos gatvės remontą,juk ja taippat naudojamės.

  3. E.V. parašė:

    Jums už darbą mokamos algos. Tikrai ne minimumai. Tai Jūs ir siūlykit. Kaip Mažeikiams neturint susisiekimo geležinkeliu su uostais tai pasiseks – Jūsų reikalas. Įrodykit, kad algą gaunat ne už dykinėjimą.

  4. Algis parašė:

    Nepasakyta nieko naujo. Tokią vilnietišką teoriją žinome ir patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto