Mažeikiai lyderiauja pagal profesines ligas

Darbo inspektoriai statybas priskiria prie rizikingiausių sektorių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Profesinių ligų skaičiumi Mažeikiai yra tarp lyderių ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje.
Tačiau kad ir kaip būtų keista, dėl darbo susirgę žmonės jo nekeičia – toliau kenkia savo sveikatai, tik už tai jau gaudami išmokas.
„Sodros“ specialistai pastebi, kad neretai valstybės pinigai dalijami lengva ranka. Jie kalba apie griežtesnę kontrolę ir naujų teisės aktų būtinumą.

Tendencija išlieka

Rajono savivaldybėje vykusiame susitikime su Valstybinės darbo inspekcijos vadovais akcentuota, kad Telšių apskritis, o tuo pačiu ir Mažeikių rajonas šalyje išsiskiria pagal profesinius susirgimus. Pavyzdžiui, praėjusiais metais šalyje jų užregistruota beveik 440, Telšių apskrityje – 43 arba dešimtadalis visų susirgimų. Mažeikiuose nustatomų profesinių ligų skaičius pastaraisiais metais  svyravo nuo 15 iki 23 atvejų per metus.
„Ligų skaičius dar didesnis, kadangi turime praktikos, kad vienam ligoniui būna nustatoma po kelias ligas, rekordas – devynios“, – lygino Valstybinės darbo inspekcijos Telšių skyriaus vadovo pareigas laikinai einantis Jonas Liekis.

Skiriamos išmokos

„Sodros“ Mažeikių skyriaus vedėja Laima Nagienė pastebėjo, kad tokia tendencija, jog pagal profesines ligas šalyje lyderiaujame, yra jau daug metų.
„Mes lenkiame net Vilnių, atsiliekame tik nuo Kauno. Juokaudama sakau, kad Akmenėje nėra cemento gamyklos, Plungėje – odos fabriko, nes ten tokių susirgimų nedaug“, – pridūrė skyriaus vadovė.
Profesinė liga apibrėžiama kaip nustatyta tvarka pripažintas ūmus ar lėtinis darbuotojo sveikatos sutrikimas, kurį sukėlė vienas ar daugiau kenksmingų ar pavojingų darbo aplinkos veiksnių.
Jei nustatytas netektas darbingumas iki 30 proc., mokama vienkartinė išmoka, jei per 30 proc. – periodinė.
L. Nagienė informavo, kad sumos priklauso nuo gaunamų pajamų, tačiau jos nėra mažos. Vienkartinės išmokos gali siekti nuo 10 iki 15 tūkst. eurų.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*