- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Mažeikiškei gimnazistei atiteko olimpiados sidabras

Giedrė Žulpaitė. Nuotrauka iš mokyklos archyvo

Paaiškėjo rugsėjo 19 dieną vykusios 6-osios Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados nugalėtojai.
Sidabro medalį šioje olimpiadoje pelnė Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos dešimtokė Giedrė Žulpaitė.

Tarp antrosios vietos laimėtojų – stipriausia

Šiemetines gamtos mokslų olimpiados užduotis mokiniai sprendė devyniuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Molėtuose, Alytuje ir Marijampolėje), iš viso olimpiadoje dalyvavo 426 mokiniai.
Susumavus rezultatus, skirti trys aukso medaliai, šeši – sidabro ir septyni – bronzos. Aukščiausio įvertinimo sulaukė trys vilnietės: Ugnė Gaižauskaitė iš Vilniaus licėjaus bei Elena ir Veronika Everatt  iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos.
Tarp sidabro medalininkų mažeikiškė  G. Žulpaitė surinko daugiausiai balų – 35,6. Ji tik trimis balais atsiliko nuo olimpiados nugalėtojos U. Gaižauskaitės.

Galimybė dalyvauti tarptautinėje olimpiadoje lieka

Mažeikiškės gimnazistės rezultatas leidžia jai dalyvauti tolesnėje atrankoje – dėl galimybės dalyvauti Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje  Argentinoje.
Kaip praneša olimpiados rengėjai, antrajam etapui bus pakviesti 32 geriausiai pasirodę mokiniai, jie toliau mokysis ir ruošis. Stipriausias gamtos mokslų žinovas važiuos į Argentiną atstovauti Lietuvos moksleiviams.
G. Žulpaitę gimnazijoje gamtos mokslų moko ir olimpiadai ruošė mokytojos: Vitalija Plonienė (fizika), Justina Gulbinienė (chemija) ir Eugenija Janina Žemgulienė (biologija).