Mažeikiškes nuskriaudęs telefoninis sukčius – už grotų

Nuotrauka iš Telšių apskrities VPK archyvo

Policija sulaikė telefoninį sukčių, iš mažeikiškių senolių pasisavinusį per 8 tūkst. eurų.
„Santarvė“ jau rašė, kad balandžio pabaigoje nuo telefoninių sukčių nukentėjo ir tūkstantinių pinigų sumų neteko dvi Mažeikiuose gyvenančios garbaus amžiaus moterys.
Policija išsiaiškino, kad abi aukos galimai pateko į to paties asmens – 12 kartų teisto šiauliškio rankas.

Moterys patikėjo „pareigūnu“

Balandžio 21-ąją į 1930 metais gimusios senolės laidinį telefoną paskambinęs vyriškis prisistatė butų ūkio darbuotoju, teigdamas, kad už komunalines paslaugas moteris atsiskaitė padirbtu 50 eurų banknotu. Netrukus į senolės namų duris pasibeldė jau policijos pareigūnu prisistatęs vyras. Patikėjusi apgaule mažeikiškė tariamam pareigūnui atidavė 3 200 eurų bei banko mokėjimo kortelę, kuria iš bankomato vyras išgrynino dar 1 000 eurų.
Galimai tas pats asmuo balandžio 23-iąją, prieš tai susitaręs telefonu, apsilankė ir kitos Mažeikiuose gyvenančios moters (gimusios 1933 m.) namuose. Policijos pareigūnu prisistatęs nepažįstamasis senolei teigė, kad naudojamasi jos banko sąskaita, iš kurios neteisėtai gali būti paimti pinigai.
Pasisiūlęs moterį palydėti iki banko, „pareigūnas“ ją įtikino, kad vykdyti nusikalstamą veiklą padeda ir banko darbuotojai, todėl liepė būti atsargia ir nieko nepasakoti.
Drauge nuėjus iki banko, vyras močiutės palaukė lauke, o jai paėmus 4000 eurų, abu kartu grįžo namo. Čia moteris sulaukė smūgio į galvą, po kurio pinigai atsidūrė sukčiaus rankose.

Sulaikytas dviem mėnesiams

Po šių įvykių Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai, bendradarbiaudami su Šiaulių apskrities VPK, operatyviai ėmęsi tyrimo, netruko išsiaiškinti, kad įtariamasis – jau 12 kartų teistas, sausio pabaigoje iš įkalinimo vietos grįžęs šiauliškis. Įtariama, kad jis yra apgavęs ir aplinkinių rajonų gyventojų.
Vykdant ikiteisminius tyrimus, sulaikytam įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams. Aiškinantis įvykių aplinkybes, nustatyta, kad balandžio mėnesį galimai būta ir daugiau šio asmens aukų.
Kaip teigia Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Aušra Blaževičienė, manoma, kad vyras susijęs ir su balandžio 18 d. Telšių r., Ubiškėje, apgauta senole (gimusia 1933 metais). Tąkart patikėjusi policijos pareigūnu prisistačiusiu vyru, nukentėjusioji atidavė namuose turėtas santaupas grynaisiais pinigais (375 eurus) ir dvi banko mokėjimo korteles su PIN kodais.
Ištuštinus banko sąskaitose moters turėtus pinigus, Telšių rajono gyventoja iš viso patyrė 2 075 eurų žalą.

Jei nukentėjote, praneškite

Policija prašo gyventojų pagalbos. Atpažinus šį vyrą, nuo jo nukentėjusių gyventojų prašoma susisiekti su Telšių apskrities VPK pareigūnais, tel. 8 698 58 377 arba paskambinti bendruoju pagalbos centro tel. 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*