Mažeikiškės žudikui – ilgi metai kalėjimo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį. 24 metų Valdui Jankauskui už Klaipėdos universiteto studentės, Mažeikių rajono gyventojos J. Š. išžaginimą ir nužudymą skirta dvidešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

„Vairuotoją“ aptiko socialiniame tinkle

Teismas nustatė, kad praėjusių metų lapkritį V. Jankauskas sutarė automobiliu nuvežti merginą iš Saugų į Klaipėdą.
Žudiką mergina aptiko socialiniame tinkle, kur skelbiamasi apie paimamus pakeleivius. Pakeliui į uostamiestį, turėdamas tikslą lytiškai santykiauti su bendrakeleive, iš pradžių jaunuolis jai pagrasino, o vėliau vartojo fizinį smurtą. Pasinaudojęs sumušta bejėgiškos būklės studente, nuteistasis ją išžagino, o siekdamas nuslėpti šį nusikaltimą – auką nužudė.

Kaltę pripažino iš dalies

Teisiamajame posėdyje V. Jankauskas savo kaltę pripažino iš dalies. Jis patvirtino nužudęs studentę, tačiau neigė, kad ją išžagino bei seksualiai prievartavo. Be to, nuteistasis teigė, jog neprisimena nužudymo aplinkybių.
Byloje surinkti liudytojų parodymai, daiktų, vietovių apžiūros duomenys, DNR specialisto, teismo medicinos eksperto bei kitų tyrimų išvados neginčijamai patvirtino, kad V. Jankauskas padarė visus nusikaltimus, kuriais jis buvo kaltinamas.
Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad V. Jankauskas įvykdė vieną labai sunkų bei du sunkius nusikaltimus. Nuteistasis tyčia šaltakraujiškai atėmė gyvybę jaunai bejėgiškos būklės merginai, kuri nieko blogo nuteistajam nepadarė bei neprovokavo tokio jo elgesio.
Teisėjų kolegijos nuomone, vyro pasirinktas nužudymo būdas, siekiant nuslėpti kitus nusikaltimus, taip pat rodo, kad jis yra labai pavojingas visuomenei.

Tenkino civilinius ieškinius

Laisvės atėmimo bausmę pirmuosius penkerius metus V. Jankauskui paskirta atlikti kalėjime, likusius – pataisos namuose.
Teisėjų kolegija tenkino nukentėjusiaisiais pripažintų merginos tėvų civilinius ieškinius. Nuteistasis įpareigotas jiems atlyginti daugiau negu 1,5 tūkstančių eurų turtinę žalą, tūkstantį eurų už advokato paslaugas bei po 50 tūkstančių eurų neturtinės žalos.
J. Š. mūsų mieste baigė gimnaziją, amžinojo poilsio ji atgulė Geidžių kapinėse.

4 Atsakymai į “Mažeikiškės žudikui – ilgi metai kalėjimo”

 1. lina parašė:

  prisipazino is dalies? kaip tai yra-nuzude is dalies tik?o tai jei neprievartavai,smurto nenaudojei,kam zudei ja? toki iki gyvos galvos.Uzuojauta artimiesiems-:(

 2. Sim parašė:

  iki gyvos galvos toki gyvuli sodint!!!!!!!

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Jei jis neprisipažino , tai iš kur teisėjai žino , kad jis “grąsino”. “…nuteistasis ją išžagino, o siekdamas nuslėpti šį nusikaltimą – auką nužudė”. Gal jo tikslas ir buvo ją nužudyti , o išžaginimas buvo kažkokių kitų tikslų siekimas?

 4. x parašė:

  Nėr teisybės ant šio svieto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video