Aktualijos | 2014-01-01 00:30 | Autorius:
Versija spausdinimui

Mažeikiškiai – apie praėjusius ir ateinančius metus(3)

Baigiantis metams kiekvienas susimąstome, kokie jie buvo ir kas laukia ateityje. Savo mintimis apie tai, palinkėjimais su mažeikiškiais dalijasi kultūros, švietimo, verslo, visuomenės saugumo ir sveikatos įstaigų atstovai.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Gyvenkime taip, kad širdy būtų gera“ 

Ramunė Badaukienė, „Ventos“ progimnazijos direktorė:
– Praėjusieji metai mūsų mokyklai atnešė nemažai naujovių. Mokslo metų pradžioje pakeitėme struktūrą ir drauge statusą. Tapome pirmąja progimnazija rajone.
Šis statusas ne tik gražiai skamba, bet ir įpareigoja. Nors dviračio švietimo sistemoje tikriausiai jau nebeišrasime, tačiau ėmėmės įvairių naujovių.
Radome tokių dalykų, kuriais tikrai galime pasidžiaugti.
Pirmiausia pasikeitėme išvaizda – įsivedėme uniformas, įdomiai sugalvojome priešmokyklinės grupės veiklą – į jų ugdymo planą įtraukėme anglų kalbą ir choreografiją.
Taip pat mokykloje atsirado pailginto ugdymo grupės, kuriose mokiniai turi galimybę tobulinti socialinius įgūdžius. Su vaikais dirba psichologė, socialinės pedagogės, kompiuterių inžinierius.
Praėjusiais metais itin daug dirbome ugdydami gabius vaikus. Atsirado „Mažoji akademija“, kurios veikla juda į priekį, o mokiniai savo žinias tobulina net penkiose srityse. Nemažą dėmesį skiriame ir tiems, kurie turi mokymosi spragų, todėl džiaugiamės turėdami galimybę jiems padėti.
Smagiausia tai, kad tapdami progimnazija ir nebeformuodami 9–10 klasių nepraradome mokinių – jų kaip tik padaugėjo. Mano nuomone, tai geras ženklas, rodantis, kad einame gera linkme.
Mūsų kolektyvas išgyvena antrąjį aukso amžių. Mokyklos statuso pakeitimas buvo lyg pakylėjimas vėl visiems susitelkti, pasistengti. Tarsi atsirado naujas kvėpavimas ir vis nenustojame galvoti, ką daryti, kad taptume įdomesni, patrauklesni.
Kas žlugdo mūsų visuomenę? Pavydas. Nesugebame priimti kitokių, silpnesnių ar gabesnių. Kartais norime, kad mūsų visuomenė išliktų pilka, bespalvė, todėl šiais metais visiems norėčiau palinkėti džiaugtis vieniems kitais.
Linkiu žmonėms natūralaus, o ne apsimestinio gerumo, kad vieni kitus priimtume su džiaugsmu, pagarba, supratingumu.
Linkiu visai bendruomenei išmokti gyventi be skundų, pavydo, be blogio darymo vienas kitam.
Gyvename tik vieną kartą ir labai trumpai, tad skirkime savo egzistenciją gėrio nešimui, o ne kito gyvenimo teršimui. Ne tam gyvename, kad apie mus parašytų laikraštyje ar parodytų per televiziją, bet tam, kad jaustume poreikį daryti gerus darbus ir kad širdy būtų gera.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Gyventojams linkiu saugumo ir didesnio pasitikėjimo pareigūnais“

Imantas Motiejūnas, Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas:
– Praėjusiais metais buvo nemažai naujų iššūkių tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, nes teko įsilieti į naują kolektyvą. Manau, kad tai visai neblogai pavyko. Dabartinis kolektyvas yra darnus, sugebantis spręsti sudėtingus uždavinius, demonstruojantis savo profesionalumą.
Viską vertinu pagal nuveiktus darbus, nors ir nėra vieno konkretaus darbo, kurį galėčiau išskirti.  Visi darbai tiek policijoje, tiek namuose yra pakankamai svarbūs ir išskirtiniai.
Profesiniai pokyčiai, pradėjus dirbti Mažeikiuose, šeimai didelės įtakos neturėjo, nes namiškiai per daugiau kaip dvidešimt bendro gyvenimo metų yra pripratę prie staigių pasikeitimų. Jie mane palaiko, kad ir kur būčiau, už tai esu be galo dėkingas savo šeimai.
Kalbant apie ateities planus, manau, kad juos sudėlioja pats gyvenimas. Vienas pagrindinių tikslų  būtų skatinti žmonių pasitikėjimą policijos pareigūnais. Paraginti, kad visuomenė būtų pati aktyvesnė ir įsijungtų į saugios aplinkos kūrimą.
Tai, kad praėjusieji metai buvo paženklinti skaičiumi trylika, man asmeniškai nieko nereiškia, nes nesureikšminu jokių simbolių. Kaip ir to, kad ateinantys metai pavadinti Arklio metais.
Net neskaitęs horoskopų žinau, kad prasidėję metai bus darbingi, turintys daug vilčių ir siekių bei naujų idėjų, kurias beliks tik įgyvendinti.
Šiais metais gyventojams palinkėčiau saugumo. Tai turbūt bene svarbiausias dalykas žmonėms: kad išvažiavę į kelią, išėję į gatvę jie jaustųsi saugūs, kad palikę namus, jie taip pat galėtų būti ramūs,  jog grįžę ras juos tokius, kokius ir paliko – nepaliestus.
O kolektyvui linkiu ryžtingų, drąsių sprendimų, santarvės, sveikatos ir sėkmės, kurios kartais  pareigūnams taip pritrūksta.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Daugėja specialistų – gerėja paslaugos“

Albinas Lidžius, Mažeikių ligoninės direktorius:
– Kolektyvui ir man asmeniškai metai buvo stabilūs, jie niekuo neišsiskyrė iš kitų. Kaip ir visada, turime ir kuo pasidžiaugti, ir dėl ko apgailestauti.
Aišku, visada liūdniausia kalbėti apie finansus, ypač tada, kai jų trūksta. Šia prasme metai nebuvo lengvi. Nuo metų pradžios didėjo minimali alga, dėl to praradome 200 tūkstančių litų. Be to, net trimis centais – iki 0,89 – buvo sumažinta bazinių kainų vertė. Dėl to finansavimas sumažėjo beveik 450 tūkstančių litų. Tiesa, šią savaitę iš rezervo sulaukėme 300 tūkstančių litų, tačiau visi pinigai nebuvo atstatyti.
Tačiau yra ir gerų žinių. Vaisių pradėjo duoti jaunų specialistų atvykimas. Praėjusiais metais sulaukėme bene trijų gydytojų, šiais metais jų būrį turėtų papildyti dar tiek. Daugėja specialistų – gerėja paslaugos.
Be abejo, kaip ir kiekvienas žmogus, kolektyvas, taip ir aš viliuosi, kad kiti metai bus geresni. Tikimės įgyvendinti ne vieną ligoninei ir pacientams naudingą projektą.
Vis tik gyventojams noriu palinkėti netapti mūsų pacientais, kuo mažiau kreiptis į ligoninę. Daugiau
dėmesio reikėtų skirti sveikatai, profilaktikai.
2014-ieji yra vaiko sveikatos metai. Todėl vaikais rūpinkitės ypač atsakingai.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Ką išspinduliuosime kitiems, tą ir patys gausime atgal“

Agnė Michalenkovaitė, mažeikiškė atlikėja:
– Praėję metai man buvo įdomūs ir iš tiesų geri. Teko dalyvauti ne viename konkurse, projekte, kuriuose sekėsi visai neblogai. Kiek per metus pelniau apdovanojimų, net neskaičiuoju, bet, manau, jų būtų nemažai.
Bet tokių dalykų visiškai nesureikšminu. Tiesiog užsiimi sau patinkančia veikla.
Kalbant apie asmeninį gyvenimą, 2013-ieji nebuvo lengvi. Šiais metais baigsiu savo bakalauro studijas, esu ketvirtame kurse, todėl daug laiko turėjau skirti mokslams. Norisi mokslus baigti ne bet kaip, o gerai, todėl ir muzikai savęs negaliu atiduoti tiek, kiek norėčiau.
Esu susidėliojusi prioritetus, ką kada turiu daryti, ir prie to jau esu pratusi.
Gaila tik, kad per tą darbų daugybę ir tos šventinės nuotaikos, nusiteikimo kažkaip nejaučiu.
Vos pradėjus naujus metus vėl teks kibti į darbus, nes gavau pakvietimą dainuoti Amerikoje. To labai laukiu, nors žinau, kad tam turėsiu intensyviai ruoštis. Iki kelionės liko vos pusantro mėnesio, o dar sesija ant nosies, tai atėję metai, kaip ir prognozuojama, man bus tikrai darbingi.
Bet dėl to nė kiek nesijaudinu: kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji. Visada galvoju, kaip atlikti visus darbus ne tik greitai, bet ir kokybiškai.
Sutikusi Naujuosius metus lieku prie savo prigimties ir linkiu visiems žmonėms meilės, meilės, meilės ir dar kartą meilės. Esu įsitikinusi, jog jeigu mylėsi kitus, tai ir tave labai mylės. Taip jau yra, jog ką išspinduliuoji kitiems, tą ir pats gauni atgal.
Be to, visiems linkėčiau pasisekimo darbuose. Labai smagu yra, kai kažką darai ir sulauki teigiamo  įvertinimo. Tada jautiesi įvertintas ir savaime norisi judėti į priekį. Didesnio ir geresnio atlygio kaip ir nėra, tad to ir linkiu visiems sutikusiems 2014-uosius.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Arklio metai gali būti palankūs verslui“

Linas Memys, Mažeikių verslininkų asociacijos viceprezidentas:
– Praėjusieji metai buvo stabilūs. Didelių pokyčių, krizių ar sukrėtimų nebuvo tiek darbinėje aplinkoje, tiek šeimoje. Tačiau kažko išskirtinio taip pat negalėčiau įvardinti, ko nebūtų buvę ankstesniais metais. Tiesiog daug kas kartojasi metai iš metų. Darbų planavimas vienas iš jų.
Darbinėje veikloje planų ypač daug. Šie planai patys įvairiausi ir gana smulkūs. Pradedant planuoti valandas, dienas, savaites, mėnesius ar net metus.
Kiek teko domėtis, susidarė įspūdis, kad šiais metais verslas augs ir stiprės. Taip pat didės įmonių investicijos į atsinaujinimą ir plėtrą. O žiūrint į atskirus sektorius, galima, manyčiau, išskirti žemės ūkį. Būtent šis sektorius sparčiai stiprės, stambės žemės darbais besiverčiantys ūkiai.
Ne veltui juk ateinantys metai – Arklio metai.
Nors labai šių dalykų ir simbolių nesureikšminu, bet kolektyvui ir draugams mielai dovanojau arklio figūrėles. Tai tarsi savotiškas smagus žaidimas. Be to, arklys, kaip gyvūnas, man labai patinka.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Kelias į sėkmę grįstas pastangomis ir tikslo siekimu“ 

Rolandas Volkovas, pedagogas:
– Praėjusieji metai man buvo nuostabūs. Pasiekta puikių rezultatų tiek darbinėje veikloje, tiek asmeniniame gyvenime. Išsipildė viskas, ko siekiau. Tačiau kažko vieno išskirti negalėčiau.
Tiesiog viskas juda į priekį teigiama linkme. Todėl tikiuosi, kad ir šie metai bus tokie pat puikūs, bent jau ne prastesni nei pasibaigusieji.
Esu paprastas žmogus, todėl ir tikėjimas ateitimi yra paprastas – viskas pasiekiama tik savo darbo ir užsispyrimo bei užsibrėžto tikslo siekimo dėka.
Nepaisant pranašysčių, horoskopų, orų ar kitų veiksnių, reikia žengti į priekį ir siekti tikslo. Jeigu žmogus įdeda pastangų, jis viską pasieks, anksčiau ar vėliau. Tai tik laiko klausimas.
Svarbu turėti tikslą. Nesvarbu, ar jis bus didelis, ar mažas. Pakanka vien to, kad žmogus save mato bent mėnesiui į priekį. Vadinasi, jis turi tikslą, kurį pasieks.
Be abejo, galima tikėti horoskopais, pirkti loterijos bilietus, bet vargu ar tai padės pagerinti gyvenimą. Net jei horoskopų prognozės bus pačios geriausios, tai nereiškia, kad taip ir pasiseks, kaip parašyta, jei sėdėsi rankas sudėjęs.
Todėl ir norisi visiems palinkėti siekti užsibrėžtų tikslų, nes tik didelėmis pastangomis gali gauti ko trokšti.
  • Dalintis
  • Facebook
  • Twitter
Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.