Mažeikiškiai atlaikė alinantį karštį

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savaitgalį oro temperatūrai pasiekus rekordinį 35 laipsnių karštį, padidėjo rizika susidurti su įvairiomis sveikatos problemomis. Medikai teigia, kad mažeikiškių karšti orai neišgąsdino ir nepaveikė – pagalbos į gydytojus rajono gyventojai kreipėsi kaip įprasta.

Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotojas Vytautas Džiugas „Santarvei“ sakė, kad per karščius  priėmimo skyriuje išskirtinių situacijų nepastebėta. Ligoninės pacientų srautas buvo vidutinis, užfiksuotas įprastas apsilankymų vidurkis. V. Džiugo nuomone, gerą mažeikiškių sveikatos būklę derėtų sieti su geografine miesto vieta.
„Esame ne koks kurortas, kuriame žmonės ilgą laiką praleidžia saulėje“, – teigė ligoninės direktoriaus pavaduotojas.
Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro vyr. slaugytoja Sonata Keliotienė taip pat sakė, kad  netikėtai užplūdusi karščio banga neišprovokavo lėtinių ligų paūmėjimo, savaitgalį nebuvo didesnio besikreipiančiųjų gyventojų skaičiaus. Anot vyr. slaugytojos, sveikatos sutrikimai, kaip įprasta, pasireiškė vyresnio amžiaus pacientams, tačiau nuo karščio nukentėjo vos vienas žmogus.
S. Keliotienė priminė mažeikiškiams apie prevencijos priemones – per karščius būtina vartoti daugiau vandens, vilkėti natūralaus audinio drabužiais, slėptis nuo intensyvios saulės spindulių. Tokiomis dienomis atsargiau turėtų elgtis senyvo amžiaus, lėtinėmis ligomis sergantys asmenys.

Agnė MAČIULYTĖ

2 Atsakymai į “Mažeikiškiai atlaikė alinantį karštį”

  1. Apolinaras parašė:

    Aš tai sklepe turiu prisiraugęs raudonųjų serbentų vyno. Jam jau kokie 5 metai ir šaltas. Tai per karščius jį ir vartoju – padeda.

  2. Aldas parašė:

    Prisipirkau Tornado stipraus alaus ir visa diena kliukinau. Taip ir issigelbejau nuo karscio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*