Mažeikiškiai dažniausiai miršta dėl kraujotakos ligų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pastarųjų metų rajono visuomenės stebesėnos rezultatai byloja, kad mirties priežasčių struktūra mūsų rajone išlieka nepakitusi.
Pagrindinės mirties priežastys: kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės priežastys.

Stebėsenos tikslas

Ne pirmi metai mūsų rajone atliekama Visuomenės sveikatos stebėsena – tai yra visuomenės sveikatos būklės, ją veikiančių sveikatos rizikos veiksnių duomenų rinkimas, kaupimas, apdorojimas, saugojimas, analizė ir vertinimas.
2015 metų ataskaitoje, kuri buvo pristatyta ir Savivaldybės tarybai, pateikti bei aprašyti 2014 m. visuomenės sveikatos būklę Mažeikių rajono savivaldybėje atspindintys duomenys.
Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė informavo, kad jie yra gaunami iš Higienos instituto sveikatos informacijos centro, Lietuvos statistikos departamento, UAB „Mažeikių vandenys“, Telšių visuomenės sveikatos centro, Aplinkos apsaugos agentūros, Valstybinės darbo inspekcijos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento viešai skelbiamų duomenų ir statistinių ataskaitų, kompiuterizuotų duomenų bazių ir registrų, o viešai neprieinamų duomenų yra prašoma iš jų valdytojų.
Stebesėnos medžiagos duomenys susisteminti, apibendrinti, pateiktos išvados ir rekomendacijos, kaip gerinti rajono gyventojų sveikatos būklę, mažinti mirtingumą, ligų plitimą, kokias plėtoti sveikatinimo veiklas ir pan.
„Stebėsenų ataskaitos sudaro galimybę politikams, specialistams, vadovams ir organizatoriams, taip pat visuomeninių organizacijų atstovams ir gyventojams geriau įvertinti Mažeikių rajono gyventojų sveikatos problemas bei priimti reikiamus sprendimus“, – pabrėžė Savivaldybės gydytoja.
Stebėsenos ataskaitoje pateikti naujausi statistiniai duomenys apie Mažeikių rajono savivaldybės gyventojų sudėtį, gimstamumą, mirtingumą, nedarbo lygį ir kiti aktualūs socialiniai ekonominiai duomenys.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*