Mažeikiškiai pasirūpino pašto dėžutėmis

Korespondencija pašto dėžutėse turi būti saugi ir apsaugota nuo drėgmės. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Nuo rugpjūčio 1 dienos spaudos leidiniai pristatomi tik į tvarkingas pašto dėžutes. Priešingu atveju, korespondencija pašto dėžutėje nepaliekama ir grąžinama į paštą. Susitvarkyti pašto dėžutes gyventojus ragino „Lietuvos paštas“.
Daugelis mažeikiškių išgirdo šį raginimą ir pašto dėžutes susitvarkė.
Pašto dėžutės keičiamos ir daugiabučių namų laiptinėse.

Reikalauja Pašto įstatymas

Pašto įstatyme tvarkingos pašto dėžutės apibūdinamos kaip sandarios, rakinamos, aiškiai ir suprantamai numeruotos, ant kurių įskaitomai užrašytas įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas.
Mažeikių pašto viršininkė Sigita Vitkauskienė teigė: tvarkinga pašto dėžutė užtikrina, kad korespondencija bus pristatyta kokybiškai ir saugiai, – iš nerakinamų pašto dėžučių laikraščiai, žurnalai, pašto siuntos dažnai dingsta.
Pasiūlymas susitvarkyti pašto dėžutes atsirado vykdant Pašto įstatymą – taip siekiama kokybiškesnio kliento aptarnavimo ir laiškininkų darbo sąlygų pagerinimo.
„Pašto administraciją pasiekdavo žinios, kad prenumeratoriai negauna korespondencijos.  Išsiaiškinus situaciją dažniausiai paaiškėdavo, jog taip atsitinka dėl netvarkingų pašto dėžučių – jos nerakinamos ar yra nepakankamo dydžio“, – teigė pašto vadovė.

Kreiptis į administratorių

S. Vitkauskienė informavo, kad rajono savivaldybėje yra 36,6 tūkst. adresatų, t. y. tiek yra ir pašto dėžučių.
Jeigu daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose nėra pakeistų pašto dėžučių, viršininkė siūlo kreiptis į namą administruojančią įstaigą arba gyventojams susitarus įsigyti ir įsirengti naujas dėžutes.
„Daug kur pašto dėžutės jau pakeistos naujomis, bet nemažai likę ir senų. Tokios dėžutės dažniausiai būna bendrabučio tipo daugiabučiuose namuose.
Jeigu daugiabutyje vienos pašto dėžutės tvarkingos, kitos – ne ir niekas bendrai dėžučių nekeičia, gyventojas gali pats įsigyti ir pakabinti dėžutę, bet jos turi būti ne aukščiau kaip antrame aukšte ir ne toliau pagrindinio dėžučių bloko. Ant dėžutės turi būti aiškiai nurodytas buto numeris“, – apie reikalavimus kalbėjo viršininkė.
S. Vitkauskienė dar pažymėjo, kad pro pašto dėžutės angą turi įtilpti visa pašto korespondencija, kad laiškininkas galėtų nelankstydamas įdėti prenumeratą. Į pašto dėžutę neturi patekti drėgmė, tad esančios lauke dėžutės turi būti su dangčiais.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Siuntoms kartonines dežutes rasite čia: http://pakuotes.eu/pakuotes/ 

One Reply to “Mažeikiškiai pasirūpino pašto dėžutėmis”

  1. Viktoras parašė:

    Nesuprantu, ar nėra ką daugiau parašyt, nemanau kad kam nors čia įdomu kas kuom pasirūpino, puiku, žmonės tvarkosi, bet ar čia reikia dėti straipsni ? :/ Yra pašto dežutės ir puiku lai stovi ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*