Mažeikiškiai rašė 13-ąjį Nacionalinį diktantą

Penktadienį susibūrę mokyklose, bibliotekose, Lietuvos rajonų savivaldybių administracijų pastatuose, įvairiose įstaigose bei bendruomenėse lietuviai rašė 13-ąjį Nacionalinį diktantą.
Šios tradicijos – rašyti diktantą ir taip išreikšti pagarbą savo kalbai, valstybei bei pasitikrinti žinias nepraleido ir mažeikiškiai.

Tekstą šių metų nacionaliniam diktantui sukūrė rašytoja, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė. Jam autorė suteikė pavadinimą „Milinė“.
Teksto autorė sakė esanti iš tų žmonių, kuriems literatūra yra kalba.
„Labai džiaugiuosi, kad lietuvių kalba yra mano prigimtinis turtas. Gimiau Lenkijoje, buvau apsupta kitos kalbos. Bet lietuvių kalbą paskui gerte sugėriau klausydamasi tėvo dainų, pasakojimų, vėliau skaitydama knygas ir sėmiausi to įkvėpimo. Manau, kad kiekviena kalba yra miela ir dosni tam, kas su ja dirba“, – per LRT radiją kalbėjo ir diktantą rašyti atėjusius žmones sveikino B. Jonuškaitė.
Diktanto tekstas buvo transliuojamas nuo 11 val. per LRT radiją ir internetu. Diktanto finalas numatytas balandžio 4 dieną. Į jį pateks mažiausiai klaidų rašydami padarę moksleiviai bei suaugusieji.
Į Mažeikių rajono savivaldybės administraciją rašyti diktanto atvyko 7 mažeikiškės.
Diktantas buvo rašomas ir mokymo įstaigose, bibliotekose.
Nacionaliniame diktante dalyvavusios mažeikiškės tikino: nepaisant to, jog jį galima rašyti ir namie ar darbe sėdint prie kompiuterio ar klausantis radijo, bendraminčių būryje tai daryti smagiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*