Mažeikiškiai Savivaldybei dovanoja butus(6)

Tikimasi, kad Savivaldybei perėmus dovanotus butus, apleistų ir gyvenimui netinkamų patalpų Sodų g. 7-ajame name nebeliks. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Negalėdami išlaikyti savo butų mažeikiškiai juos dovanoja Savivaldybei. Tokias „dovanas“ priimanti Savivaldybė planuoja šiuos butus paversti socialiniais būstais ir taip sutrumpinti jų laukiančiųjų eilę. Šiuo metu socialinio būsto laukia per 600 rajono gyventojų.

Dovanoja butus

Neseniai vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje politikai sutiko iš gyventojų Savivaldybės nuosavybėn neatlygintinai perimti keturis butus, kurie yra Laisvės g. 220 ir Sodų g. 7 daugiabučiuose namuose.  Dar mažiausiai pora prašymų turėtų būti svarstoma šį mėnesį įvyksiančiame posėdyje.
Nors gyventojai skolų neturi, tačiau dovanojami butai, anot specialistų, visiškai netinkami gyventi.
Butą Savivaldybei dykai atidavusi Lina „Santarvei“ sakė esanti be galo patenkinta, kad galėjo atsikratyti didžiulės naštos.
„Nusipirkusi kambarį Laisvės g. 220-ajame name pagyvenau vos porą metų, nes nebuvo įmanoma gyventi dėl apleistuose butuose besirenkančių asocialių žmonių. Jau aštuonerius metus gyvenu kitur, moku už nuomą ir esu priversta mokėti mokesčius už patalpas, kuriose negyvenu, nes jos visiškai netinka normaliam žmogiškam gyvenimui. Jei nesumoku, iš karto antstoliai pasirodo“, – savo bėdas vardijo moteris.
Nebežinodama ką daryti, moteris kreipėsi į Savivaldybę su prašymu, kad būtų be atlygio paimtas iš jos nekilnojamasis turtas. Savivaldybės taryba pritarė šiam prašymui.
Lina šiuo metu stovi eilėje socialiniam būstui gauti ir tikisi, kad netrukus galės švęsti įkurtuves, nes per septynerius metus pakilo į sąrašo viršų.

Turi viziją

Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė „Santarvei“ sakė, jog tikimasi, kad tokių gyventojų pasiūlymų Savivaldybė sulauks ir daugiau.
„Kol kas butus perimame tik be skolų, nes rajono biudžete šiais metais nėra numatyta finansavimo skoloms padengti. Lėšų nėra ir butams pirkti, o kaip bus kitais metais, kol kas neaišku“, – svarstė vedėja.
Tačiau R. Podelienė neatmetė galimybės ateityje tartis su mažeikiškiais, kurių butai yra ne tik apleisti, bet ir su skolomis. Būtų ieškoma būdų, kaip skolas padengti, o kai kuriais atvejais šias skolas priskirti prie beviltiškų ir tiesiog nurašyti. Kaip pavyzdį vedėja minėjo Sodų gatvės 7 namą, kuriame yra nemažai socialinių ir apleistų privačių butų.
„Turim tokia viziją: Sodų gatvės 7-ajame name perimti visus bent vieno aukšto butus, dalyvauti europiniuose projektuose bei gavus finansavimą renovuoti socialinius būstus“, – ateities planais pasidalijo R. Podelienė.
Tą patį būtų galima padaryti ir su Laisvės g. 220-uoju namu.
Minėti namai šiuo metu yra gerokai apleisti ir primena griuvėsius. Todėl juos atnaujinus ir sutvarkius aplinką, vietovė taptų patrauklesnė aplinkiniams.
R. Podelienės teigimu, suskubta ieškoti būdų, kaip perimti butus Savivaldybės nuosavybėm, nes po poros metų prasidės finansavimas naujiems europiniams projektams. Tam pasirengti yra tik vieneri metai.

Ragina dovanoti

R. Podelienė informavo, kad jeigu tie žmonės, kurie dovanoja butus Savivaldybei, yra socialiai remtini ir neturi kur gyventi, yra įrašomi į eilę socialiniam būstui gauti.
„Net rašydami prašymą Savivaldybei dėl buto atidavimo jie pažymi, kad taip pat prašo skirti socialinį būstą. Pirmumo teisės jiems negali būti. Tai yra jie negaus buto greičiau, nei anksčiau įstojusieji į eilę, bet kol bus sutvarkyti dokumentai, kol bus būstai renovuoti, tikrai praeis keleri metai. Per tą laiką eilė pajudės ir bus galima atsižvelgti į tai, kad šis gyventojas buvo atidavęs savo butą“, – patikino pašnekovė.
Išimtys būtų taikomos tik išskirtiniais atvejais: jei dėl vieno ar dviejų butų strigtų renovacijos projektas.
„Jei, pavyzdžiui, liks vienas ar du butai, nepriklausantys Savivaldybei, ir dėl to nebūtų galima vykdyti projekto, manau, būtų neteisinga. Todėl bus geriau skirti socialinį būstą, kad savo negyvenamą butą jis perleistų Savivaldybei“, – galimus variantus vardijo R. Podelienė.

Eilė vos juda

Savivaldybės tarnautojai įsitikinę, kad, vykdant projektus, sparčiau judėtų į priekį eilė laukiančiųjų socialinio būsto.
Šiais metais socialinio būsto laukiančių gyventojų eilė sumažėjo 45 šeimomis. Buto eilėje šiuo metu laukia 622 Mažeikių rajono gyventojai.
Per pastaruosius trejus  metus Savivaldybė neįsigijo nė vieno papildomo būsto – Vyriausybės fondo lėšas apkarpė sunkmetis. Paskutinį kartą socialinio būsto fondą Savivaldybė papildė 2008 metais – tada buvo nupirkta 10 butų.
Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojos Lauros Bušmės teigimu, norinčiųjų užsiregistruoti į eilę pastarosiomis dienomis sparčiai daugėja.
„Sunku pasakyti, kodėl taip yra. Gal žmonės vis labiau išdrįsta prašyti, gal sužinojo, kad galima gauti gana gerus butus renovuojamuose namuose, o gal tiesiog padaugėjo gyventojų, kurių finansinė padėtis pablogėjo“, – spėliojo L. Bušmė.
Pastaruoju metu socialinio būsto eilę koreguoja tik iš jos išbraukiami asmenys. Dažniausiai išbraukiami tie gyventojai, kurie įsigyja nekilnojamąjį turtą nuosavybės teise.
Iš eilės braukiami ir tie asmenys, kurie du kartus neatsiliepė į Savivaldybės išsiųstus pranešimus jų nurodytu adresu. Vadinasi, žmogus pakeitė gyvenamąjį adresą, bet Savivaldybės apie tai neinformavo, nors privalėjo tai padaryti.

Sulauks pirmųjų gyventojų

Tikimasi, kad eilė dar sparčiau pajudės užbaigus projektą „Socialinio būsto plėtros ir jo kokybės gerinimas“. Jis įgyvendinamas dviem etapais iki 2015 metų.
Pirmajame etape renovuojami trys Savivaldybei priklausantys namai: S. Dariaus ir S. Girėno gatvės 16-asis numeris Tirkšliuose, Tilto g. 23a Viekšnių miestelyje ir M. K. Čiurlionio g. 8/J. Basanavičiaus g. 1 Mažeikiuose (buvęs policijos komisariatas ir blaivykla).
Šiuose namuose bus įrengta per 20 socialinių būstų, kuriuose galės apsigyventi iki 55 asmenų.
R. Podelienės teigimu, planuojama, kad į šiuos namus gyventojai įsikels dar šių metų pabaigoje. Butai bus suteikti pirmiesiems pagal eilės sąrašą socialiniam būstui gauti.
Antrajame etape planuojama renovuoti namą Viekšniuose, adresu Tilto g. 20.
Kaip „Santarvę“ informavo Savivaldybės Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Rustamas Safar-Zadė, šiame name planuojama įrengti septynis butus po vieną kambarį.

Pasinaudoja ES parama

Galimybė pasinaudoti europiniais pinigais socialiniam būstui renovuoti atsirado dėl to, kad Mažeikių rajonas yra įtrauktas į probleminių sąrašą. Viena pagrindinių projekto „Socialinio būsto plėtros ir jo kokybės gerinimas“ sąlyga yra ta, kad turi būti ne renovuojamas, atnaujinamas jau esamas socialinis būstas, o sukuriama nauja gyvenamoji vieta.
Šiam projektui įgyvendinti lėšų skiria Europos Sąjunga ir mūsų šalies Vyriausybė pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.
Šios programos pirmojo prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ pagrindinis uždavinys yra mažinti pagrindinių ir kitų mūsų šalies miestų gyvenimo aplinkos ir kokybės skirtumus. Ypač daug dėmesio rekomenduojama skirti būsto sąlygoms pagerinti probleminėse vietovėse.

Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.