Mažeikiškiai susipažino su būsimomis senamiesčio naujovėmis

Mažeikiškiai negailėjo klausimų techninio projekto rengėjams iš Gargždų. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Trečiadienį vyko rengiamo techninio projekto „Vasario 16-osios gatvės ir Vasario 16-osios skvero bei teritorijos apie geležinkelio stotį sutvarkymas“ pristatymas visuomenei. Nors ir negausiai susirinkę mažeikiškiai negailėjo klausimų techninio projekto rengėjams iš Gargždų.


Negailėjo kritikos 

Daugumą susirinkusiųjų domino automobilių stovėjimo vietų skaičius, gatvės ir šaligatvių pasikeitimų plotai. Didelis dėmesys buvo skirtas numatytam įrengti fontanui. Buvo išsakytas pageidavimas, kad jis būtų išskirtinis ir iš karto pastebimas, o ne šiaip paleista paprasta vandens čiurkšlė. 
Tarybos narė Laima Nagienė suabejojo, ar reikia tiek daug suoliukų – mat vienoje atkarpoje suplanuota jų pastatyti net aštuonis.
Miesto seniūnas Šarūnas Armonas išsakė pastabas dėl, jo nuomone. „netinkamų šiukšliadėžių, kurios yra nepatvarios ir nepraktiškos“.


Numatytos naujovės 

Gargždiškių techninio projekto rengėjų teigimu, pagal projektą tvarkoma teritorija apima Vasario 16-osios gatvę su skveru ir geležinkelio stoties teritoriją. Įgyvendinant projektą bus rekonstruota gatvė, įrengtos papildomos automobilių stovėjimo aikštelės. O vienas pagrindinių akcentų turėtų būti vadinamasis žiedas aplink fontaną Vasario 16-osios gatvės gale. Vieta jam įrengti parinkta pagal išlikusią istorinę medžiagą.
Įgyvendinant projektą bus sutvarkytas ir skveras Vasario 16-osios bei Respublikos gatvių kampe. Į naują vietą bus perkelta skulptūra, bus įrengtas šiuolaikiškas jos apšvietimas, atsiras ir nauji želdynai.


Išsakė pageidavimus

Prabilus apie žiedą aplink fontaną Savivaldybės tarybos narys, opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas išsakė mintį, kad galbūt ten būtų galima įrengti žiedinę sankryžą transporto priemonėms.
Šį pasiūlymą techninio projekto rengėjai beveik iš karto atmetė, teigdami, kad tam neužteks prie numatomo fontano esančio ploto.
„Koks jis tiksliai bus, dar neaišku. Bus galima pasirinkti iš kelių variantų“, – „Santarvei“ sakė techninį projektą rengusios įmonės architektė Gintarė Nagelytė.
Ji taip pat patikino, kad visi išsakyti pasiūlymai ir pageidavimai yra užprotokoluoti, į juos bus atsižvelgta ir esant galimybei jie bus įtraukti į projektą.

16 Atsakymų į “Mažeikiškiai susipažino su būsimomis senamiesčio naujovėmis”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  pensininke daugiau suolu reikietum sodu parke tikrai truksta

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Idomu,kada planuojama nukelti gelezinkeli uz miesto? Kada mes pagaliau salia gyvenantys turesime ramybe ir svaru ora? Kitas klausimelis,tai, kas idomu prises ant tu suoleliu ,kurie pstatyti Laisves gatveje,netoli vaziuojamosios kelio dalies? Kam cia taip norisi kvepuoti svinu?

 3. V parašė:

  Vištas iš senamiesčio gimnazijų išvaikykite, kad normaliems vaikams smegenų nelestų, nes kaita pirmiausia nuo žmonių turėtų prasidėti.

 4. Jonas parašė:

  o kada BalČiūnas savo krautuvę su ant jos augančiais beržais susitvarkys? kiek šis pastatas Mažeikiams gėdą darys? negi niekas negali Balčiūno privers sutvarkyt tą bardaką..gėda Mažeikiams dėl tos ŠUNVOTĖS…..visi mato ir visiems gražu???? abejoju labai…ar dar ten savo MONSTRĄ 7 aukštų nori prakišt??Dar apie Vasario 16-osios gatvę svaigsta….pirma susitvarkyk tą šiukšlyną, visą gatvės vaizdą gadina…..

 5. eh parašė:

  sakot nieko neatnaujins? pažiūrėkit į Laisvės gatvę, po renovacijos miela malonu vaikščiot. šaunu, kad senamiestis tvarkosi, Mažeikiai gražėja. po truputį po truputį ir apsikuopsim.

 6. via parašė:

  ziedas gale gatvės o ne prie stoties

 7. na Balciunas malodec parašė:

  Ir kaip jo manymu mazame ziede sukiosis autobusai?:) juk islauzys bortus ,nespesit remontuot.

 8. Seni rysiai parašė:

  Ka priespensijinio amziaus klerkai gali sukurti miestui? Tik pasinaudoje senais rysiais kuria projektukus, kurie bus naudingi klerku (partiju) kisenems ir rez kad investuota tiek milijonu, ir viskas daroma del miesto bei gyventojams. Rysiai nuo sovietu laiku palaikomi, nes vadovauja tie patys jau virs 20 metu. Atsiprasau uz nelietuviska rasysena.

 9. jaunas senamiesčio gyventojas parašė:

  Oho kike nepatenkintų. Matyt gražu jiems, kai autobusais ir traukiniu atvažiuoja svečiai ir pamato varganą geležinkelio stotį ir apgailėtinai seną Vasario-16 gatvę. Tik už aš. Smagu, kai po truputį miestas vis gražėja. Laukiu jau dar gražesnio senamiesčio.

 10. DAUGIAU ZIEDU parašė:

  daugiau drifto bus mazeikiuose !!! o pencininkai vistiek bumbes is pavydo kad ir ka bedarytu !!!

 11. vardas parašė:

  Geriau jau pagalvotų apie geležinkelio problemas, o ne fontanus statyti. Kokias eiles reikia išlaukti, vaikus vežti transportu, kur ankščiau galėdavo eiti per geležinkelį, žodžiu apie gyventojus iš viso neatsižvelgia, jiems tas pats, juk jiems niekur nereikia skubėti………….

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  ir sviesoforu atsikratykit, jie ten nereikalingi, tik eisma ttrukdo, jau ir avariju ivyko per toki trumpa laika. Vienintelis ten reikalingas ant pervazos sankryzos.

 13. kaimietis parašė:

  mums pats tas tokia tupykla,ka tik mokėti nereiktu

 14. taigi parašė:

  bus tupykla su dviem plytom

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  O auksinis šikinykas bus?

 16. mikas parašė:

  Vėl komunistams vagims rojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*