- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Mažeikiškiams pristatyta Juodpelkio parko vizija

Lukas Rekevičius (antras iš kairės) prie maketo mažeikiškiams aiškino, kur ką ketinama įrengti. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį vyko techninio projekto „Juodpelkio parko ir stadiono kompleksinis sutvarkymas įrengiant pagrindinę miesto rekreacinę ir aktyvaus laisvalaikio zoną“ viešas svarstymas. Mažeikiškiai didelio susidomėjimo neparodė. Susipažinti su būsimuoju parku susirinko nedidelis būrelis žmonių.

Siūlo atskirti sektorius

Projekto vertė – 6 mln. litų. Iš jų du milijonai litų bus skirta stadionui sutvarkyti. Savivaldybės indėlis į šį projektą – 450 tūkst. litų.
Projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo sutartis buvo pasirašyta su UAB „Klaipėdos projektas“. O techninį projektą padarė ir jį Mažeikių visuomenei pristatė subrangovai UAB „Aketuri architektai“.
Projektuotojai siūlo kompleksinio sutvarkymo variantus atskiriems sektoriams – tai yra aktyvaus laisvalaikio ir miesto rekreacinėms zonoms bei miesto stadionui.
Pasak UAB „Aketuri architektai“ projekto vadovo architekto Luko Rekevičiaus, svarbiausia, pasirinkti tokį variantą, kuris būtų ir patrauklus, ir funkcionalus įvairiems gyventojų sluoksniams.

Aptarti atskiri objektai

Atėjusieji į techninio projekto pristatymą galėjo susipažinti su projekto maketu, aptarti pasirinktinus objektų rekonstrukcijos ir sutvarkymo darbus – stadiono rekonstrukciją, automobilių stovėjimo  vietų sutvarkymą bei įrengimą.
Taip pat buvo kalbėta apie Juodpelkio parko apšvietimo sistemos ir mažosios architektūros statinių išdėstymą bei įrengimą, dviračių bei pėsčiųjų takų įrengimą parke, sporto bei žaidimo ir poilsio aikštelių įvairioms amžiaus grupėms erdvių parinkimą.

Turi nustatyti prioritetus

Pasak L. Rekevičiaus, Savivaldybės administracija turės nuspręsti, kuriuos įrenginius įrengti ir kurias vietas sutvarkyti pirmiausiai, nes viskam 6 mln. litų tikrai neužteksią.
„Savivaldybė turi išskirti prioritetus, kas pirmiausia turi būti rengiama ir tvarkoma. Mes makete nurodėme, kas gali būti Juodpelkio parke įrengta ir pastatyta, bet tai nereiškia, kad viskas bus padaryta nedelsiant iki 2014 m., kuomet projektas turi būti įgyvendintas. Šiuo laikotarpiu galima padaryti tiek, kiek turima lėšų, o vėliau, jei bus galimybė, parką papildyti naujais įrenginiais“, – pristatyme kalbėjo architektas.

Prirmajame etape – futbolo aikštė

Projekto „Juodpelkio parko ir stadiono kompleksinis sutvarkymas, įrengiant pagrindinę miesto rekreacinę ir aktyvaus laisvalaikio zoną“ techninis projektas rengiamas dviem etapais.
Pirmame etape numatyta suprojektuoti futbolo treniruočių aikštės su dirbtine danga pagrindų (be dangos) įrengimą.
L. Rekevičius susirinkusiuosius informavo, kad stadiono infrastruktūros rekonstrukcija bus atlikta atsižvelgiant į Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) reikalavimus. Todėl varžybas bus galima rengti tarptautiniu mastu ir nepriklausomai nuo metų laiko. Stadionas veiks ir šaltuoju metų laiku.

Antrame etape – laisvalaikio zona

Antrame etape numatyta įrengti pėsčiųjų bei dviratininkų takus, vaikų žaidimo įrenginius (aikšteles), automobilių stovėjimo aikšteles, lauko treniruoklius suaugusiesiems, parko ir stadiono teritorijos apšvietimą, vaikų futbolo treniruočių aikštelę, naujas tribūnas (prie projektuojamos treniruočių aikštės), stoginę virš jų.
Taip pat planuojama pastatyti suoliukų ir šiukšliadėžių, atnaujinti vejas, pasodinti medžių, krūmų ir kitaip sutvarkyti teritoriją.