Mažeikiškio advokato byla perduota teismui

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjo M. K. pareiškimą dėl bandymo jį papirkti. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiškis advokatas jau artimiausiu metu stos prieš teismą kaip įtariamasis dėl bandymo papirkti teisėją.


Sulaikė advokatą 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjo M. K. pareiškimą dėl bandymo jį papirkti.
Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, bendradarbiaudami su teisėju, balandžio 26-ąją sulaikė mažeikiškį advokatą A. J., kai jis teisėjui jo darbo kabinete perdavė 3000 litų kyšį.
Įtariama, kad advokatas A. J., atstovaujantis kelių eismo taisykles ne kartą pažeidusiam asmeniui ir paėmęs iš jo 10000 litų, siekė papirkti teisėją, kad jis priimtų palankų sprendimą administracinėje byloje, t. y. nekonfiskuotų pažeidėjo transporto priemonės, kurią jis pakartotinai vairavo neblaivus.
Advokatas buvo sulaikytas dviem paroms, po to suėmimo terminas buvo pratęstas dar penkioms paroms.


Perduota į teismą 

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras gegužės trečią dieną šią baudžiamąją bylą perdavė Šiaulių apylinkės teismui nagrinėti pagreitinto proceso tvarka. 
Tas, kas tiesiogiai davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui už pageidaujamą teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse nustatyta, kad, esant aiškioms nusikalstamos veikos padarymo aplinkybėms, prokuroras turi teisę nuspręsti užbaigti baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka – per dešimt dienų nuo veikos padarymo dienos kreiptis į teismą dėl bylos nagrinėjimo.

6 Atsakymai į “Mažeikiškio advokato byla perduota teismui”

 1. Sofija parašė:

  Na, ir tegul dirba, juk mokslą baigė.
  Ar dar mažai bedarbių Lietuvoj?
  Jei baudą gaus, jau ir bus nubaustas,
  o juk dukart už tą patį nebaudžiama.

 2. ooo parašė:

  tai gaus bauda ir toliau dirbs ar kaip?

 3. eGsperts parašė:

  Na cia Jonauskas ir uzlenke, tipo jis nezinojo, jog nei vienas teisejas nebutu paemes, nes tas tulas “viarslininks” per daug prisivaiduokliaves. Ir siuo atveju Klemenis pamane, jog is to reikaliuko sou galima gera susukt ir reitingiukus savo pasikelt…

 4. GALVOJU, parašė:

  kad tas teisėjas M.K. galimai greitai irgi užbaigs savo veikla,nes kolegos teisėjai savo tarpe nenorės turėti tokio paslaugų teikėjo,juolab tada nublanktų liaudies išmintis:”Varnas varnui akies nekerta”

 5. ... parašė:

  Jonauskis Jonauskis… Bandė Venckų išrišti

 6. mazeikiskis parašė:

  cia tas A.J. kartais ne (Adomas Jonauskas)??? atrodo toks padorus zmogus bet va se tau ir devintines…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video