Mažeikiškio aptvare – nelegaliai laikomi šernai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba su policijos pareigūnais pas Žemaitijos gyventojus, tarp jų ir Mažeikių gyventoją, aptiko neteisėtai įrengtų aptvarų, kuriuose laikomi šernai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą apie galimai savavališkus gyventojų veiksmus. Telšių padalinio specialistai, bendradarbiaudami su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais, jį patikrinę, pas Rietavo ir Mažeikių rajono gyventojus aptiko neteisėtai įrengtų aptvarų, kuriuose buvo laikomi suaugę šernai ir šiemet atvestos šerniukų vados. Jokių leidimų aptvaruose laikyti šiuos laukinius gyvūnus jie neturėjo.
Patikrinimų metu nustatyta, kad Rietavo savivaldybės gyventojas aptvare laikė 1 suaugusį šerną, o Mažeikių rajono gyventojas – net 21 gyvūną, iš jų – 6 suaugusius šernus. Pagal aptvaruose paliktus šernų veiklos požymius, esančią įrangą, bei remiantis laikytojų paaiškinimais konstatuota, kad šernus aptvaruose gyventojai laiko ne vienerius metus. Nelegaliai šernus auginusių ir veisusių asmenų laukia nuobaudos, jiems uždrausta toliau verstis šia veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*