Mažeikiškio darbai įvertinti „Vilties žvaigžde“

A. Ruginio teigimu, „Vilties žvaigždė“– jo viso gyvenimo veiklos įvertinimas. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Už aktyvią veiklą besirūpinant istorinės atminties išsaugojimu ir rezistencijos kovų įamžinimu Mažeikių rajone, už nuopelnus atkuriant Lietuvos valstybę Lietuvos politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkui Albertui Ruginiui įteiktas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos apdovanojimas – „Vilties žvaigždė“.


Niekam nesigiria

Nors šį ordiną vadina labai reikšmingu savo gyvenime, A. Ruginis elgiasi kukliai ir plačiai nesigiria.
„Gavau, ir tiek, negi bėgsiu per miestą šaukdamas? Panašus apdovanojimas man antras: praėjusiais metais Vasario 16-osios proga gavau Tremtinių sąjungos medalį „Už nuopelnus Lietuvai“. Šiais metais „Vilties žvaigždė“ buvo įteikta Vytauto Landsbergio žmonai Gražinai ir dar keliems vyriškiams, kurių aš nepažinau“, – pasakojo A. Ruginis.
Alberto teigimu, šis apdovanojimas – jo viso gyvenimo veiklos įvertinimas.


Rūpinosi atminimo ženklais

Apdovanoti „Vilties žvaigžde“ mažeikiškį pasiūlė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyrius. Jo pirmininkė Bronė Tautvydienė įsitikinusi, kad A. Ruginis šio apdovanojimo tikrai nusipelnė. 
„Tai be galo šviesaus proto, aktyvus, darbštus, pareigingas žmogus, besirūpinantis partizanų veiklos įamžinimu, politiniais kaliniais, rašantis straipsnius rezistenciniais klausimais ne tik į vietos, bet ir į respublikinę žiniasklaidą“, – trumpai apie savo kolegą papasakojo B. Tautvydienė.
1999 metais A. Ruginis surado partizanų žūties ir užkasimo vietą, jo dėka palaikai iškilmingai buvo perlaidoti Sedoje, 2003 metais inicijavo penkių stribų būstinių, kaip žmonių kankinimo vietų, pažymėjimą atminimo lentomis Sedos, Židikų ir Viekšnių miesteliuose.
A. Ruginio iniciatyva šešiose partizanų žūties vietose Milių, Dagių, Purvinės, Balėnų, Plikšilės ir Žemalės miškuose pastatyti ir iškilmingai atidengti atminimo ženklai, pastatytas paminklinis akmuo  Pievėnuose.


Gretos retėja

A. Ruginiui dėkingi turėtų būti ir lūšiškiai: jis rinko medžiagą apie 1941 metais kaime vykusį  mūšį ir rūpinosi, kad Genocido centras finansuotų paminklinio akmens mūšio vietoje statybą. 
Politinių kalinių ir jų pirmininko rūpesčiu šių metų rugsėjį Tirkšlių mokyklai bus suteiktas mūsų kraštiečio, Dzūkijos partizanų vado Juozo Vitkaus-Kazimieraičio vardas.
A. Ruginis yra Mažeikių savivaldybės tarybos komisijos Laisvės kovoms įamžinti narys, su  muziejininku Algimantu Muturu sudarė sąrašą ir parengė atmintinų rezistencijos kovų vietų Mažeikių rajone žemėlapį.
Pašnekovas apgailestauja, kad politinių kalinių gretos rajone vis retėja: sąraše jų likę tik apie 30, o vaikščiojančių – vos dešimt.
Šiuo metu A. Ruginis su bendraminčiais iš Klaipėdos ir Telšių rūpinasi gegužės 18 dieną vyksiančiu žygiu Žemaičių apygardos „Alkos“ rinktinės partizanų takais – žygis planuojamas nuo Nevarėnų iki Viekšnių miestelio.

9 Atsakymai į “Mažeikiškio darbai įvertinti „Vilties žvaigžde“”

 1. abc parašė:

  jus nieko nezinote, kaip ten viskas vyksta. Kvaila, kai zmones kisasi i kitu gyvenimus…

 2. ,,, parašė:

  kada baigsi terorizuoti dukrą iš pirmos santuokos

 3. nnnnnnn parašė:

  kodėl neleidai dukrai paimti palikimo,prieš laidotuves pasakei,kad į turtą nepretenduosi,tik palaidok savo seserį,o pasiėmei pats,nors visus dokumentus sutvarkė tavo tikra dukra,kuri tavo kitą tkrą dukrą ir palaidojo, už mirusios dukros butą gavai 30000 lt, nuvažiavęs į Šilutę pas kaimynę verkei ir sakei ,kad visus pinigus atiduosiu tikrai dukrai,juk tu jos nelaidojai,pasakei ,kad valdžia palaidos,ar toks žmogus gali būti gerbiamas,o dar mačiau į bažnyčią vaikštai,,KĄ SAKAI KUNIGUI PER IŠPAŽINTĮ

 4. , parašė:

  na aš abejoju ar ALBERTAS RUGINIS vertas to apdovanojimo,jeigu jis nepalaidojo savo dukros,o dabar nori pasigvelbti ir mirusios dukros turtą,o jo dukrą palaidojo jo kita dukra,na man atrodo ,kad tai yra BAISU,jis dviveidis,negeras žmogus,jei tuo prisidengęs gali šitaip elgtis

 5. gal parašė:

  ir gerai ,kad rūpinasi svetimų likimais,o kodėl atsisakė palaidoti savo DUKRĄ ,kuri buvo viena be šeimos,to jis neviešina

 6. sajudietis parašė:

  Sveikinu Albertai,su pelnytu apdovanojimu tikimes,kad tai ne paskutinis,sveikatos ir stiprybes dirbant si patriotini Lietuuvos valstibingumui itvirtinti darba,tik gaila,kad is musu rajono komunistines valdzios labai retai kada girdime apie pagerbtus zmones dirbancius musu valstybes atkurimo darbuose.

 7. Elena parašė:

  Tokie žmonės, kaip Albertas Ruginis, vis dar tebekovoja už šviesesnę Lietuvą. Atkakliai, kantriai, negailėdami nei savojo gyvenimo laiko, nei asmeninių lėšų. Atiduoda, o ne ima. Tokie žmonės – gyvas priekaištas materialistams plėšrūnams, viską matuojantiems asmenine nauda. Pagarba šiam Žmogui ir ačiū už padarytus kilnius darbus.

 8. zenonas parašė:

  Gerbiamas Albertai. Dėkoju likimui bendravęs su Jumis. Pavyzdys mažeikiečiams-energingas, intelektualus, siekiantis…. Ačiū. Sveikiname.

 9. sveikinu parašė:

  labai šaunus, malonus ir geras žmogus. Jei ne jis, kiek visko pamirštume apie savo krašto istoriją. “O kai pakėliau vargų kryželį, Lietuva atsiduso…” Ačiū Jums, Albertai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*