Mažeikiškių sergamumas peršalimo ligomis apskrityje didžiausias

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad, prasidėjus gripo sezonui, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis praėjusią savaitę šalyje šiek tiek sumažėjo. Jis mažėjo ir Mažeikių rajone, ir vis tik mažeikiškių sergamumas Telšių apskrityje išlieka vienas didžiausių.

Nuo spalio 2-osios (40-osios šių metų savaitės) sveikatos priežiūros institucijos pradėjo rinkti duomenis apie gripu sergančius žmones – kiek hospitalizuota asmenų 2017–2018 m. gripo sezonu. 42-ąją šių metų savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldytų asmenų nebuvo.
Praėjusią savaitę bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis buvo 65,7 atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – šis rodiklis siekė 63,5.
Telšių apskrityje praėjusią savaitę buvo registruota 920 ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų – 83 atvejais mažiau nei prieš dvi savaites. Todėl sumažėjo ir sergamumo rodiklis – nuo 72,7 atvejo prieš dvi savaites iki 66,7 praėjusią savaitę.
Mažeikių rajone buvo registruoti 449 ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejai. Iš jų  389 –  kuomet sirgo vaikai.
Sergamumo rodiklis Mažeikiuose yra kur kas didesnis nei visos apskrities, jis siekia 84,02, tačiau yra kur kas mažesnis nei buvo spalio mėnesio pirmąją savaitę.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*