- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Mažeikių seniūnijoje – korupcijos apraiškos?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Antikorupcijos komisija nustatė, kad Mažeikių seniūnijoje galimai  egzistuoja korupcijos pasireiškimo tikimybė ir tarnybiniai nusižengimai. Komisija Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlė atlikti tarnybinį patikrinimą bei kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą.
Primename, kad sausio 30 dienos rašinyje „Santarvė“ bandė išsiaiškinti, kas, kiek ir ką dirbo įrengiant vienuolika treniruoklių vadinamajame Sodų trikampio parkelyje. Atlikti žurnalistinį tyrimą paskatino praėjusių metų lapkričio mėnesį užfiksuoti kadrai, kuriuose matyti, kad būsimųjų lauko treniruoklių zonoje dirba žmonės, kuriems įrankius veža ir darbus prižiūri Mažeikių miesto seniūnijos vyriausiasis specialistas Vytautas Buivydas.
Treniruoklių aikštelės pagrindo įrengimo ir dangos dengimo darbai apklausos būdu buvo patikėti UAB „Smėliuotojas“ ir už tai buvo mokami pinigai (iš viso – beveik 18 tūkstančių litų).
Kilusius įtarimus, kad galbūt pašalpas gaunantys žmonės padeda užsidirbti bendrovei, „Santarvė“ pabandė išsiaiškinti su V. Buivydu, seniūnu Šarūnu Armonu, „Smėliuotojo“ vadovais. Seniūnijos
atstovai iš pradžių pagalbos neneigė, o jau raštu pateiktuose atsakymuose ankstesnių savo žodžių (įrašyta į diktofoną – B. R.) atsisakė, teigdami, kad žmonės, atliekantys viešuosius darbus, prie
treniruoklių įrengimo nedirbo.
Jau po kelių dienų viena iš aktyvių mažeikiškių Lina Rimkienė dėl rašinyje pateiktų faktų kreipėsi į Antikorupcijos komisiją, norėdama išsiaiškinti „bendruomenei svarbius, galimai atviros vagystės ir korupcinių elementų turinčius straipsnyje išdėstytus faktus“.

Plačiau apie Antikorupcijos komisijos sprendimą ir jo vertinimus skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje.