- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Mažeikiuose – ginkluoti pareigūnai ir policijos sirenos

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Ketvirtadienį mažeikiškių dėmesį kaustė trijų policijos automobilių lydimas autobusiukas ir automatais ginkluoti pareigūnai. Tarp gyventojų netruko pasigirsti spėlionių apie tai, jog po Mažeikiuose įsikūrusius bankus ir įmones buvo išvežiojami eurai.
Lietuvos banko atstovas spaudai Mindaugas Milieška, bendraudamas su „Santarve“, buvo paslaptingas. Jis pasakojo, jog pirmiausia Lietuvos bankas iš Vokietijos lėktuvu parsiskraidino eurų banknotus. Toliau iš Vilniaus monetų kalyklos jas parsigabeno į savo saugyklą.
„Ir viskas, tuo Lietuvos bankas ir baigia savo darbą. Sistema yra tokia, kad iš Lietuvos banko saugyklos, komercinių bankų užsakymu, dvi inkasacinės įmonės išvežioja grynuosius pinigus komercinių bankų skyriams, didiesiems prekybos centrams, verslininkams“, – taip pinigų gabenimo tvarką apibūdino M. Milieška.
Lietuvos banko atstovas sakė, jog dalykai, susiję su pinigų gabenimo maršrutais, gabenamais pinigų kiekiais, mėgsta tylą.
„Mes apie eurų atsigabenimą iš Vokietijos iš anksto jokios informacijos neskelbėme. Tai yra vienas iš griežtų saugumo reikalavimų“, – tvirtino pašnekovas.