Mažeikiuose – Indijos kultūros diena

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

We cannot display this galleryPirmą kartą Mažeikių istorijoje surengta šventė, kurioje pristatyta Indijos kultūra – maistas, drabužiai, papročiai.

Bent akies krašteliu pažvelgti į Indijos kultūrą į aikštę prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios ir Mažeikių kultūros centro susirinko būrys miestiečių ir miesto svečių.
Šventės organizatoriai – Mažeikių vedų kultūros centro bendruomenė – renginio svečius vaišino vegetariškais patiekalais, saldumynais. Norintiesiems pasiūlyta išbandyti laikinąsias chna tatuiruotes. Moterys noriai matavosi įvairiaspalvius sarius ir jais pasipuošusios fotografavosi.
Buvo galima išbandyti jogą, daugiau sužinoti apie ajurvedą, įsigyti knygų, papuošalų, arbatų ir kitų su Indija susijusių ar iš jos atkeliavusių gėrybių.
Vaikai piešė ir žaidė jiems skirtoje zonoje.
Vėliau Žemaitijos gatve pajudėjo didžiulis, gėlių girliandomis papuoštas, 9 metrų aukščio Rathajatros vežimas.
Organizatoriai neatmeta galimybės, kad toks renginys, kurio metu galima susipažinti su Indijos kultūra, bus organizuojamas ir ateityje.

13 Atsakymų į “Mažeikiuose – Indijos kultūros diena”

 1. vaje parašė:

  Cirkas, ir tiek. Kulturos ten nerasta.

 2. super parašė:

  super!

 3. alisija parašė:

  na ne pirma karta, tik anksciau budavo 5-6 dalyviai! taip pat apsirenge ir saldesius dalindavo …ar santarves ansciau M azeikiuose nebuvo? Nesutikdavote graziai apsirengusiu….?

 4. Magde parašė:

  Tai buvo ne Indijos svente. Indijos sventeje buvau Vilniuje. Ten buvo indiski sokiai, dainos buvo nerealu. Cia buvo krisnaitu svente, mielieji.

 5. viskas parašė:

  gražu,bet gal reiktų pirmiausia geriau susipažinti su mūsų krašto kultūra,kodėl nesurengus vienos šventės dzūkų kultūrai viešinti, kitą suvalkiečių , trečią žemaičių… gal ir patriotiškumas augtų…,o prie ko čia tie indai …man taip pat labiau užnešė į krišnas,ir tie aprėdai ir ta eisena,bet vis tiek geriau negu nieko…

 6. Komentatorius parašė:

  O, harei krišnos padarė savo šou. Gerai gerai, tegul planpuna smegenis

 7. siaubas parašė:

  Kitatikių šou ant mūsų bažnyčios šventoriaus….. Ar kitų vietų per visu Mažeikius neberado?….

 8. gal jau jehovos tikėjimą priimkim parašė:

  Tai tik įrodo kaip mažai Mažeikiuose renginių. Kažkokie krišnaistai mases sutraukė. Įdomu, gerbiamas meras ar ir vėl žvejot buvo nuvykęs? Ir dar klausimas gerbiamam merui. Tai kada tuo visų išreklamuotu tiltu per geležinkelį keliausim? Berods balandžio mėnesį žadėjo atidaryt :)

 9. siaip to gal jau jehovos..... parašė:

  O tai zinai kaip zydiskai Jezus skamba? Jahve – taip kad ta tikejima tu sekmingai naudoji…..Ai beje, nepamirsk savo ganytojui dali algos atsegt, bo zmogus irgi nori nama Palangoj pasistatyt, patele ar berniuka koki apturet ir tt…

 10. Patiko parašė:

  Puikus renginys, gražus ir spalvotas. Kiekvienam miestui reikėtų tokių puošnių švenčių, ypač, kai jos be alkoholio. O dėl tikėjimo – gyvenam laisvoje šalyje ir galime rinktis kas mums labiau tinka ir patinka, ir jokios prievartos.

 11. siaubas parašė:

  Gerbiamas jehoviste, Jehova yra ne Kristaus vardas, o Dievo Tėvo. Va taip….

 12. Kultūros gilumos parašė:

  Krišnaizmas + Rimkienė = Indijos kultūra? :)) Na ok :))

 13. Darius, šventės dalyvis parašė:

  Buvau nustebintas Indijos magų jėga. Turėjau nusipirkęs Vytauto mineralinio vandens 1,5 litro butelį. Magas sako, kai pareisi namo, tas vanduo pavirs į stiprų gėrimą. Už burtus magui daviau 10 eurų. Parėjau namo, atidariau butelį su vandeniu – o ten stiprus gal 40 laipsnių gėrimas. Ot tai stebuklai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

scroll to top