Mažeikiuose – respublikinė konferencija Kristijonui Donelaičiui

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį Merkelio Račkausko gimnazijoje vyksta respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Kristijonas Donelaitis po 300 metų…“

Pateikiami trys pranešimai

Renginys prasidėjo meninėmis improvizacijomis Mažosios Lietuvos ir K. Donelaičio kūrybos motyvais.
Konferencijoje pranešimą apie mūsų didžiojo klasiko darbų vertinimą, vietą literatūros istorijoje skaitys Šiaulių universiteto Literatūros istorijos ir teorijos katedros profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto profesorius Domas Kaunas kalbės apie K. Donelaičio pripažinimą, o literatūros tyrinėtoja, vertėja, humanitarinių mokslų daktarė Dalia Dilytė analizuos vieną iš šešių K. Donelaičio pasakėčių –  „Lapės ir gandro česnis“.

Analizuos kūrybą

Antroji konferencijos dalis – valanda prie apskritojo stalo, kai bus kalbama apie K. Donelaičio kūrybos tyrinėjimą įvairiais aspektais, jo gyvenamąjį laikotarpį, Mažąją Lietuvą.
Savo darbus pateiks Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, Lietuvių kalbos instituto direktorė Jolanta Zabarskaitė, įvairių dalykų mokytojai, mokiniai iš Mažeikių, Skuodo ir Akmenės mokyklų bei gimnazijų.
Renginys baigsis menine improvizacija K. Donelaičio kūrybos motyvais bei konferencijos darbo aptarimu ir apibendrinimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*