Mažeikiuose vykusiame pobūvyje užsikrėtė ir daugiau svečių?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje paskelbta informacija apie epidemiologinių tyrimų rezultatus byloja, kad Mažeikiuose vykusiame pobūvyje gali būti užsikrėtę ir daugiau žmonių.

Iš Mažeikių grįžo užsikrėtę

Kaip jau rašėme, praėjusią savaitę nustatyti trys mažeikiškių susirgimai koronavirusu atvejai. Visi jie susiję su kovo 14-ąją „Varduvos“ kavinėje vykusiu pobūviu, kurį gimtadienio proga surengė iš Jungtinės Karalystės grįžęs asmuo.
Galimai šiame pobūvyje užsikėtė ir dar du svečiai. Dviejų asmenų, kuriems kovo 30 d. patvirtintas užsikrėtimas koronavirusine infekcija Covid-19, paskelbtuose maršrutuose minimi ir Mažeikiai. Informuojama, kad jie kovo 14 d. kartu su sergančiuoju dalyvavo Mažeikiuose vykusioje šventėje ir abu susirgo kovo 23-ąją. Diagnozė patvirtinta mobiliajame patikros punkte Kaune, į kurį sergantieji važiavo savo transportu.
Kaip jau rašėme, pobūvyje iš viso dalyvavo 20 žmonių.

Skelbiama svetainėje

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centras epidemiologinį tyrimą paprastai pradeda tik gavęs oficialų pranešimą iš gydymo įstaigos apie patvirtintą užkrečiamosios ligos atvejį. Covid-19 atveju dažnai tyrimą pradeda net nespėjęs gauti oficialaus, o tik telefoninį pranešimą.
Centro specialistas susisiekia su susirgusiuoju, jei tuo metu leidžia jo sveikatos būklė, ir aiškinasi, kur asmuo buvo, kur keliavo, kur galėjo užsikrėsti ir pan. Parengta informacija, kurią galima skelbti viešai, kasdien atnaujinama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje. Čia galima rasti informacijos apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas. Kitaip tariant, paviešinama epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė centro specialistams.

10 Atsakymų į “Mažeikiuose vykusiame pobūvyje užsikrėtė ir daugiau svečių?”

 1. parašė:

  Kodėl nėra epidemiologinių žinių, kur tie buduliai per tas dvi savaites lankėsi? Aišku, kad valkiojosi po įvairias parduotuves, draugus ir sėkmingai platino virusą. Kad reikėtų patiems už gydymą susimokėti, tai pradėtų daugiau savo menkas smegenėles krutint.

 2. hh parašė:

  Iki šiol šalyje nuo koronaviruso mirė aštuoni žmonės, kol kas pasveiko septyni asmenys.
  https://kauno.diena.lt/naujienos/sveikata/sveikata/patvirtinti-nauji-koronaviruso-atvejai-lietuvoje-viso-uzsikretusiuju-581-960181
  Tai Lietuvoje nuo koronaviruso miršta daugiau nei 50% užsikrėtusiu koronavirusu?

 3. B. parašė:

  Protingas žmogus dirba ir uždirba Lietuvoje. Valkatynas nesugeba, todėl ir valkatauja. Nesugeba dėl ribotų protinių galimybių. Pobūvis po valkatavimo – dar vienas įrodymas.

  1. Anonimas parašė:

   Jauciu pripises cia rasiai

 4. o kalnėnai ne prie ko? parašė:

  kai slepia info, apriboja į teisę apie grėsmes. mūsų valdžia nieko nežino kaip bubiai ufonautai. kam tos konferencijos? dabar pats metas susidoroti su neįtinkančiais?????? ar ne taip??? galvojau, kad kasčėjus nemirtingas yra, bet dėvi kaukę ir smaginasi. imkit pavyzdį iš Akmenės, kiek daug pateikia info, o čia net pelkių vanda nesuprastų… statistikos lentelę padarykit normalią paprastą, o tai šriftai kaip per kalėdas pradinukams

 5. To manau parašė:

  Tada visks aisku

 6. Manau parašė:

  Kavinės patalpos priklauso Mažeikių seimo nariui

 7. as parašė:

  ka dare mazeikiu savivaldybe, kodel leido toliau tiekti maista issinesimui, ar darbuotojos sveikos

 8. Anonimas parašė:

  Lenda liaudis bukumas kaip yla iš maišo. Tegul dar gastroliuoja, bus tų atvejų dar ne tiek.

 9. akmene parašė:

  Mano žiniomis, tame pobuvyje lankėsi ir Akmenėje sergantis vieno kaimo gyventojas. Kiek gali užkrėsti vienas žmogus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*