Maži autobusiukai – didelės problemos

Šiuo metu rajono keliais važinėja keturiolika mokyklinių autobusiukų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mokyklinių autobusiukų vairuotojai skundžiasi, kad jiems už darbą mokami maži atlyginimai – jie  prilygsta valytojų užmokesčiui, o atsakomybė daug didesnė.
Valdininkai pageidaujantiems didesnių atlyginimų vairuotojams siūlo dirbti papildomai.
Autobusiukai, jų aptarnavimas, remontas ir vairuotojų rūpesčiai – papildoma našta mokyklų vadovams.  Jie mielai šį transportą perduotų autobusų parkui, tačiau tokiems veiksmams prieštarauja Švietimo ir mokslo ministerija.

Atlyginimas – minimumas

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos geltonojo autobusiuko vairuotojas Vytautas Januškevičius dirba jau keturiolika metų. Nuvažiuoti per dieną ne itin gerais kaimo keliais tenka apie 170 kilometrų, o, jeigu kartais reikia pavaduoti kolegą, ir iki pustrečio šimto. Vyriškis teigia, kad „į rankas“ už darbą gauna minimumą – 270 eurų.
„Mūsų atlyginimas sulygintas su valytojų alga. Valytoja išsivalyti ateina popiet ir taip pat gauna minimumą. O ar mūsų darbą galima sulyginti su jų? Vežiojame vaikus, tad atsakomybė yra labai didelė. Kas penkerius metus turime išklausyti kvalifikacijos kursus, tikrintis sveikatą – už visa tai mokame iš savo pinigų“, – tikino vairuotojas.
Žiemos metu vairuotojai dirba padidintos rizikos sąlygomis: ne visi keliai barstomi, o važiuojama su vaikais. Užpusčius ar įklimpus tenka ieškotis pagalbos, prašyti ūkininkų, kad ištrauktų – už tai tenka mokėti iš savo kišenės.

„Santarvė“ aiškinosi vairuotojų keliamas problemas.
Apie tai – antradienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Maži autobusiukai – didelės problemos”

 1. Vairuotojas parašė:

  Kokie cia valdininkai ir kokiam vairuotojui yra siūlę papildomai uzsidirbti ir ka dirbti? Tualetus valyti ar santechniku buti, bet ka tada ukvedziai dirbs. Briedus kazkokius rasineja, o dar kazkam ir geltona spalva uzkliuva – prie ko cia autobusu parkas? – eismo taisykles visiems vienodos.O tas kur vyna ar bambali perka geria tikriausiai gryzes namo, o ne vaziuodamas, o cia is karto – viesinti, pakarti ir susaudyti…greitai mes cia nuteisiam ir nuosprendi paskelbiam…

 2. geras parašė:

  pardavejas tiesa sako o tas viarotojas is maziekiu debilas denbilu mandrus durnis

 3. to pardavėja parašė:

  Tai lauksi kol kas nutiks, kad paviešintum kas neblaivus vairuoja? Stebiuosi tokiu piliečių abejingumu.

 4. Frankas parašė:

  To reikėjo tikėtis, kitaip ir būti negalėjo, nes kol nauji autobusai, tol viskas gerai, o kai pasens, kada reikės jiems remonto, kokioje klasėje juos mokykla remontuos, o dar kokia vairuotojų kontrolė, veža tai vaikus, gerai kada yra atsakingų vairuotojų, o kiek jų yra? Mano galva visus autobusiukus reikėjo perduoti autobusų parkui ir viskas būtų išsisprendę, ir vairuotojų atlyginimas, ir autobusų remontas, ir vairuotojų kontrolė, viena tik nebebūtų laisvės mokyklų direktoriams, bet ar tai vertą vaikų saugumo?
  O dėl to, kad švietimo ministerija neleidžia autobusiukus perduoti autobusų parkams, tai tik reikia įpareigoti mūsų seimo narį, be to dar viena seimo narė yra ir švietimo ministrė manau klausimas būtų išspręstas, bet kam to reikia?????

 5. Pardaveja parašė:

  Apie Sedos vairuotoja negaliu nieko sakyti, nezinau jo, bet mazeikiu vairuotoja, kuris veza vaikus su mokykliniu autobusiuku tai zinau. Kiekviena diena sustoja nusipirkti arba alaus 7,5% arba vyniuko 18%
  Zinau ir kokios mokyklos vaikus veza, bet kol kas nenoriu viesint.

 6. Vardas (neprivalomas) parašė:

  Ir dar Mažeikių autobusų parkas sugeba nusidažyti tokia pat spalva ir klaidinti vairuotojus. Nors vairuotoju neapgausi visi žino mįslę. Kas lėtai važiuoja ir kitų nepraleidžia, o už jo kilometrinė eilė automobilių?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*